Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W niedzielę, 18 października kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej, Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie oraz parafia Św. Jozafata w Gęsi.

Parafię Św. Jozafata w Gęsi odwiedzi ks. Andrzej Sochal. Homilie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej wygłosi ks. Daniel Struczyk. Ks. Paweł Broński pojedzie do parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie. Ks. Dariusz Denisiuk będzie gościł w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie.

Proboszczem parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie jest ks. Sławomir Matejek. Kościół parafialny murowany wybudowano w latach 1856-1872 z inicjatywy Julianny Wandy Cabogi, właścicielki Milanowa. W 1876 r. rząd rosyjski kościół zamknął. Po ukazie tolerancyjnym w 1905 r. świątynię otwarto. Parafię erygowano w 1928 r., z części parafii parczewskiej.

Proboszczem parafii parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej jest ks. Mieczysław Pociejuk. Pierwszy kościół drewniany, wybudowany jeszcze przed 1710 r., uległ pożarowi w 1845 r. Następny kościół już murowany, wybudowano w 1855 r. lecz gdy okazał się za mały, zamieniony został - za pozwoleniem biskupa lubelskiego - na szkołę. Obecny kościół parafialny wzniesiono w latach 1907-1910, a w 1933 r. został konsekrowany przez biskupa Franciszka Jaczewskiego.

Proboszczem parafii Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rozkopaczewie jest ks. Stanisław Jastrzębski. Pierwotny kościół drewniany, wybudowano w 1933 r. W tym samym roku erygowano parafię. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1986 -1988 r. z inicjatywy ks. Ryszarda Iwaniuka oraz parafian.

Proboszczem parafii Św. Jozafata w Gęsi jest ks. Jerzy Olędzki. Kościół murowany wybudowano w latach 1912 – 1913. Parafię erygowano w 1919 r. Świątynię konsekrował biskup Ignacy Świrski w 1951 r.

Katolickie Radio Podlasie przekaże parafiom odwiedzanym w ramach Radiowej Niedzieli maseczki medyczne trzywarstwowe, ufundowane przez TW Plast.

Podczas Radiowej Niedzieli będą sprzedawane książki m.in. Wydawnictwa Unitas
Modlitewnik autorstwa ks. Zbigniewa Sobolewskiego i ks. Marka Matusika „Drogocenna perła Umbrii. Modlitewnik czcicieli św. Rity” oraz specjalny zestaw, w którym znajdzie się broszurka i medalik z wizerunkiem św. Rity.
Album "Śladami Św. Rity" Autor ks. Zbigniew Sobolewski krok po kroku prowadzi nas do miejsc drogich Ricie, związanych z nią od dnia jej narodzin przez okres życia małżeńskiego i rodzinnego oraz zakonnego aż do chwalebnej śmierci. Upamiętniają one liczne epizody z jej trudnej, lecz opromienionej niezwykłym charyzmatem egzystencji, m.in. utratę męża i synów, wstąpienie do klasztoru, łaskę stygmatu ciernia, cud róży i fig. Piękne fotografie, towarzyszące owej szczególnej opowieści o świętości, ukazują zatopione w górskim krajobrazie, zachowane do dziś domy, kościoły czy klasztory, gdzie przebywała Rita, a także obecne obiekty, jak wspaniała bazylika pod jej wezwaniem. 

 "Święta Rita z Cascii" Autor tej książki nie tylko opowiada o Ricie jak historyk, który przeszukuje źródła i zbiera fakty, lecz także przybliża czytelnikowi jej postać na podstawie własnych przeżyć. Przez wiele lat poznawał duchowy klimat Cascii, a przede wszystkim ludzi przybywających do tamtejszego sanktuarium. Każde wydarzenie z życia Rity interpretuje w świetle słów Pisma Świętego, by w pełni pokazać jej świętość jako wzór godny naśladowania. Do wędrówki śladami Świętej z Roccaporeny i Cascii zachęcają też zdjęcia miejsc związanych z jej historią. Dzięki nim łatwiej odkrywać wraz z Ritą Miłość ukrzyżowaną, która daje radość i szczęście.

Bł. Marianna Biernacka, patronka teściowych, męczennica z czasów II wojny światowej, która oddała swoje życie za swoją synową, będącą w stanie błogosławionym. Pisze o niej ks. Zbigniew Sobolewski w książce „Nikt nie ma większej miłości. Rzecz o błogosławionej Mariannie Biernackiej.” „Ja pójdę za nią. Dziękuję mamo” - to tytuł niezwykłego modlitewnika, wydanego przez Caritas Diecezji Ełckiej, którego inspiracją jest postać bł. Marianny Biernackiej z Lipska, która poświęciła swoje życie, by ratować synową.

 "Bajki na wszystkie pory roku" Autorem bajek jest ks. Zbigniew Sobolewski. Wydawać się może, że bajki to literatura przeznaczona tylko dla najmłodszych czytelników. Ale czy, aby na pewno? W prostych historiach zawarte są prawdy i wartości, którymi warto żyć nie tylko w okresie słodkiego dzieciństwa, ale zdecydowanie przez całe życie. 


"Odkrywcy wieczności Historia tych, którzy zasmakowali nieba". Od wieczności dzieli nas zaledwie oddech, chwila, podczas której możemy ujrzeć czekające nas wieczne szczęście lub wieczne męki. Odkrywcy wieczności to historia tych, którzy zasmakowali już nieba. Wiele osób potwierdziło, że przekroczyło ten próg, że znalazło się po tej drugiej stronie poprzez doświadczenie śmierci. Poza tym istnieje wiele innych opowieści, które świadczą o tym, że po śmierci czeka nas wieczność a doświadczenie Bożej miłości tu, na ziemi, staje się zapowiedzią jej trwania w życiu wiecznym.

 W czasie Radiowej Niedzieli będzie można zakupić różańce, ręcznie robione przez Siostry Benedyktynki od Nieustającej Adoracji Najświętszego Sakaramentu, zwane Sakramentkami. 

Js