Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Kultura

Wakacyjne spotkanie KGW w Strzale

foto
2020-07-21 10:18:41
Koło Gospodyń Wiejskich w Strzale w Gminie Siedlce, nie ustaje w działaniach. Kobiety spotykają się w każdą środę w świetlicy wiejskiej, aby wspólnie realizować swoje pasje. W minioną środę 8 lipca członkinie KGW przygotowywały się do konkursu kulinarnego.

Zaserwowały przystawkę, danie główne i deser. Menu składało się z przecierowej zupy pieczarkowej, strzały z czosnku z kurczakiem, pieczonych pierożków i parzaków z rożnym nadzieniem. Za tydzień zaplanowały robótki ręczne.

KGW w Strzale powstało w grudniu 2018 roku z inicjatywy sołtys Strzały i radnej Pani Elżbiety Wojtyry. Od tamtej pory kobiety (i mężczyźni) działają nieprzerwanie. Włączają się aktywnie w życie mieszkańców swojego sołectwa ale także angażują się w wile działań realizowanych w Gminie Siedlce i poza nią.

Pomysły na różne działania czerpią z własnego życia, potrzeb lokalnego środowiska, modnych trendów, nie zapominając o podtrzymywaniu tradycji i lokalnym dziedzictwie kulturowym. Członkinie Koła są organizatorkami życia kulturalnego wsi. Do organizacji imprez zapraszają także Radę Sołecką, Kółko Rolnicze, współpracują ze Szkołą Strzale, GOKiem, a także władzami Gminy Siedlce.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA /TUTAJ/


MJa/Js