Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Aktualności

Spotkanie Koła Przyjaciół KRP w Ulanie

foto
2021-05-11 09:44:58
W środę, 5 maja w Ulanie miało miejsce spotkanie parafialnego oddziału Koła Przyjaciół KRP z okazji 17. rocznicy istnienia.

Spotkanie rozpoczęły nabożeństwo majowe oraz Msza Św. sprawowana w intencji słuchaczy z parafialnego oddziału Koła Przyjaciół KRP. Po Eucharystii członkowie Koła Przyjaciół udali się do sali parafialnej. Pani Jadwiga Wierzchowska, prezes Koła Przyjaciół w Ulanie, powitała i podziękowała za przybycie. Przedstawiła także sprawozdanie z działalności koła.
- Nasze koło powstało 7 maja 2004 r. Pracujemy i modlimy się. To na nas spoczywał obowiązek udzielania pomocy parafii. Starałam się relacjonować pracę koła i życie parafii na antenie radia. W ciągu tych 17 lat mieliśmy 6 wspaniałych opiekunów – kapłanów, którzy nie żałowali swojego czasu dla nas. Każdy z nich był inny i każdy wniósł do naszego koła wiele dobrego. Za ten czas dziękujemy – podkreśliła Jadwiga Wierzchowska. Dodała, że od września opiekunem koła jest ks. Michał Pniewski.

Podczas spotkania głos zabrał ks. Paweł Broński, diecezjalny opiekun Koła Przyjaciół.
- Dziękujemy za to, że modlicie się za nas, za rozgłośnię. Dziękuję za wsparcie oraz za to, że promujecie nasze radio w swoim lokalnym środowisku. Życzę zdrowia, radości oraz sił do dalszej działalności. Mam nadzieję, że już wkrótce epidemia się zakończy i będziemy mogli spotkać się w większym gronie -  powiedział ks. Paweł Broński.

Do zebranych zwrócił się także opiekun parafialny koła – ks. Michał Pniewski.
- Bardzo się cieszę, że mogę być opiekunem Koła Przyjaciół KRP. Przez ostatnie 3 lata byłem pozbawiony możliwości słuchania radia z powodu braku zasięgu. Obecnie jestem w centrum diecezji, tu w Ulanie i mogę Radia Podlasie słuchać. Program radiowy jest różnorodny, osoba w każdym wieku znajdzie audycje dla siebie. Cieszymy się, że poprzez koło możemy wspierać rozgłośnię – zaznaczył ks. Michał Pniewski

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.


OBEJRZYJ ZDJĘCIA /TUTAJ/