Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Aktualności

Koło Przyjaciół KRP z Zalesia świętowało 10-lecie istnienia

foto
2020-09-16 11:50:10
W niedzielę, 13 września Koło Przyjaciół z Zalesia świętowało 10-lecie działalności. Podczas uroczystości słuchacze i przedstawiciele redakcji podziękowali pani Marii Zalewskiej, która przez dekadę prowadziła oddział. Nowym prezesem koła została pani Jadwiga Turska.

Pierwsza część spotkania miała charakter modlitewny. Słuchacze i goście odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec oraz litanię. Następnie głos zabrała pani Jadwiga Turska. Powitała gości i podziękowała za przybycie. Przypomniała także, że koło w Zalesiu zostało założone 13 września 2010 r.  Do zebranych zwrócił się także ks proboszcz Andrzej Kieliszek. - Dziekuję za zaproszenie. Ciesze sie, że w Zalesiu dziala kolo przyjaciol radia podlasie. Cieszę się, że koło może zorganizować swój jubileusz w tak pięknym miejscu. Gratuluje okraglego jubileuszu - zaznaczył ks. proboszcz Andrzej Kieliszek.

Przemówienie wygłosił również ks. Paweł Broński.- Najważniejsza jest nasza obecność tutaj i to, że się jednoczymy. Potrzebne jest patrzenie w jednym kierunku, czyli w kierunku Jezusa Chrystusa. Myślę, ze taką latarnią jest Katolickie Radio Podlasie, wskazuje drogę i pełni misję głoszenia Jezusa Chrystusa. Dodał, ze koło jest wspólnotą słuchaczy i przyjaciół radia. - Ta przyjaźń wyraża się w modlitwie, wsparciu rozgłośni, promowaniu radia w lokalnym środowisku. Za to bardzo dziękuję - podkreślił.

Podczas uroczystości przedstawiciele koła oraz rozgłośni podziękowali pani Marii Zalewskiej za zaangażowanie w prowadzeniu koła.

Muzyczną niespodzianką spotkania stał się występ Natalii Mościckiej. Młoda, uzdolniona skrzypaczka zaprezentowała pieśni religijne. Każdy utwór był hojnie nagradzany brawami. W czasie spotkania nie zabrakło także przyśpiewek biesiadnych.

Przedstawiciele rozgłośni serdecznie dziękują pani Marii Zalewskiej,  pani Jadwidze Turskiej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości jubileuszowej.

ZDJĘCIA I FILM /tutaj/