Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Wiara

Zwycięzca konkursu na rozważania Drogi Krzyżowej gościł w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie

foto
2022-04-29 11:10:00
Tekst, który przysłał do naszej redakcji pan Kamil Rycerz z Siedlec zdobył główną nagrodę w, ogłoszonym już po raz dziesiąty przez redakcje Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl, konkursie na rozważania Drogi Krzyżowej. 29 kwietnia Kamil Rycerz gościł w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie, odebrał nagrodę i udzielił wywiadu.

Kamil Rycerz ma dziennikarskie wykształcenie, pracuje w innym zawodzie, ale pisze okazyjnie teksty do katolickiego portalu internetowego, był przez kilkanaście lat ministrantem i lektorem, angażuje się w życie parafii. Joannie Kuczborskiej opowiedział o inspiracjach, o tym jak powstawały rozważania Drogi Krzyżowej i o tym kto był pierwszym recenzentem Jego konkursowego tekstu.

Te rozważania zostały nagrane przez dziennikarzy Katolickiego Radia Podlasie i wyemitowane na radiowej antenie w Wielki Piątek, 15 kwietnia o godzinie 15.30.  Nagrania można posłuchać także w Archiwum Dźwięków Radia Podlasie

Na konkurs nadesłano w tym roku 12 tekstów. Motywem przewodnim były, nawiązujące do sytuacji na świecie, słowa "Bądźmy budowniczymi pokoju".

29 kwietnia dyplom, nagrody rzeczowe, wśród których był między innymi voucher na emisję w dowolnym terminie życzeń w Koncercie Życzeń na antenie Katolickiego Radia Podlasie, wręczyli dyrektor rozgłośni, ks. Andrzej Sochal oraz redaktor naczelna portalu podlasie24.pl Edyta Łukaszewska.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu.


WIĘCEJ /tutaj/