Na antenie

Koncert życzeń

Nasz radiowy Koncert życzeń to miły upominek dla najbliższych, podkreślający wagę święta spędzanego w rodzinnym gronie. Już dziś zapraszamy Państwa do zamawiania życzeń dla najbliższych. Zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Andrzej Ilczuk.
więcej
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 14 lipca kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie: parafia p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej, parafia p. w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, parafia p. w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie oraz parafia p. .w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski W Życzynie


Proboszczem parafii św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej jest ks. Zbigniew Grzymała. Pierwszy kościół drewniany pochodził z 1326 r., a w 1775 r uległ pożarowi. Następny wybudowano już murowany i dotrwał on do 1919 r. Obecny kościół parafialny, wybudowany w latach 1919-1926, dzięki staraniom ks. Stanisława Grzeszki został konsekrowany przez Bpa Henryka Przeździeckiego w 1932 r.

Proboszczem parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie jest ks. Stanisław Szymuś. Kościół drewniany istniał tu już w 1466 r. Po pożarze w 1825 r. przez 14 lat nie było kościoła, a nabożeństwa odprawiano w ratuszu miejskim. W 1839 r. wybudowano niewielki kościół murowany, który przetrwał do 1890 r. Obecny kościół parafialny powstał w latach 1890-1894, staraniem księży Adama Sadowskiego i Józefa Oknińskiego. W 1900 r. budowlę konsekrował biskup lubelski Franciszek Jaczewski. Do parafii należy Dom zakonny Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny.

W parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie probostwo sprawuje ks. Kanonik Krzysztof Hapon. Parafia została erygowana w 1988 r. Kościół parafialny wybudowano w latach 1985-1987, dzięki zabiegom ks. Mariana Podstawki.

W Życzynie, w parafii p. w. NMP Królowej Polski proboszczem jest Ks. Kanonik Henryk Sidorczuk. Pierwsza świątynia, drewniana, wówczas p.w. NMP Królowej Korony Polskiej powstała w latach 1920-1922. Obecny kościół parafialny murowany, został wybudowany w latach 1949-1952, staraniem księży Wacława Lechowicza i Juliana Borkowskiego, a konsekrowany w 1952 r. przez Bpa Ignacego Świrskiego. Do parafii należy Dom Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.

Historię odwiedzanych parafii zaprezentuje na naszej antenie w najbliższą niedzielę o 7:10 Grzegorz Welik

Wystawa ptaków

21. lipca w Ujrzanowie będzie można obejrzeć nieodpłatnie wystaę papug i ptaków egzotycznych więcej

Dni Łosic

W dniach 19-21 lipca Łosice obchodzą hucznie swoje święto więcej
zobacz wszystkie