Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 26 sierpnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie,w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą trzy parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: św. Maksymiliana Kolbego w Bazanowie, Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach oraz parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.

Proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bazanowie jest ks. Witold Semeniuk. Parafia erygowana w 1991 r. Kościół murowany, wybudowano w latach 1983-1986 z inicjatywy ks. Mariana Piotrowskiego oraz mieszkańców Bazanowa.

Proboszczem parafii Bożej Różańcowej w Sławatyczach jest ks. Mirosław Krupski. Pierwotną świątynię wzniesiono w XVI w. Rząd rosyjski w 1887 r. kościół zamknął, a parafię skasował. W 1905 r. parafię przywrócono, a kościół otwarto. Obecna świątynia parafialna murowana została wybudowano w latach 1913-1919 dzięki staraniom ks. Józefa Mazurkiewicza oraz parafian.

Proboszczem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim jest ks. Paweł Madaliński. Książę August Czartoryski był fundatorem wybudowanej w latach 1772-1774 świątyni. Pierwotnie była to cerkiew unicka. Po kasacie unickiej diecezji chełmskiej została zaadaptowana na cerkiew prawosławną. W roku 1921 piecza nad świątynią została przekazana Kościołowi katolickiemu. Parafię erygowano w 1994 r.


Finałowa gala Turnieju KGW Wschodniego Mazowsza 2018

30 września w Miętnem zostanie uroczyście podsumowane ggłłosowanie w Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich więcej

Dożynki Gminy Wiśniew

16 września w Śmiarach będzie świętowała Gmina Wiśniew więcej
zobacz wszystkie