Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 15 września kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 2 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym oraz Św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku.

Proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym jest ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk. Pierwotny kościół drewniany ufundował w 1588 r. Jan Czyszkowski, właściciel ziemski. Fundatorem kolejnej drewnianej świątyni był Krzysztof Jezierski, starosta grodecki. Obecną świątynię murowaną wybudowano w latach 1910-1915 z inicjatywy ks. Józefa Szyszki oraz parafian.

Proboszczem parafii Św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku jest ks. kanonik Krzysztof Samsel. Pierwotny kościół datowany jest na początek XIV w. Podczas potopu szwedzkiego w 1659 r. świątynia uległa zniszczeniu. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1902 - 1908 dzięki zaangażowaniu ks. Aleksandra Olszewskiego oraz parafian. Świątynię konsekrował w 1909 r. Franciszek Jaczewski, biskup lubelski.Siedleckie Targi Miodów

15 września w Siedlcach odbędą się Targi Miodów więcej

Dokopiny Ziemniaka

15 września w Przesmykach odbędzie się świeto plonów ziemniaczanych więcej
zobacz wszystkie