Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
1 lutego kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Jana Chrzciciela w Krynce, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szaniawach, Św. Józefa w Celinach oraz parafia Trójcy Świętej w Wiśniewie k. Mińska Mazowieckiego.

Proboszczem parafii Św. Jana Chrzciciela w Krynce jest ks. Szczepan Pawluczuk. Kościół murowany został wybudowany w latach 1981-1983 r. z inicjatywy ks. Jana Kurka oraz parafian. W 1984 r. erygowano parafię.

Proboszczem parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Szaniawach jest ks. Jan Grzesiak. Kościół murowany został wzniesiony w 1983 r. dzięki staraniom ks. Józefa Huszaluka oraz mieszkańców Szaniaw. Parafię erygowano w 1992 r.


Proboszczem parafii Św. Józefa w Celinach jest ks. Andrzej Majchrzak. Parafia została erygowana w 1952 r. Osiem lat później rozpoczęła się budowa świątyni, która trwała przez 15 lat.


Proboszczem parafii Trójcy Świętej w Wiśniewie k. Mińska Mazowieckiego jest ks. Krzysztof Wesołowski. Pierwotna świątynia datowana jest na II poł. XV w., a jej fundatorem był Bolesław, książę mazowiecki. Kolejne dwie świątynie uległy zniszczeniu wskutek pożaru i najazdu Kozaków. W 1923 r. wybudowano kościół drewniany z inicjatywy ks. Zdzisława Wasia. Obecny kościół parafialny wzniesiono w latach 1994-1997 dzięki zaangażowaniu ks. Kazimierza Chełstowskiego oraz parafian.


Na temat parafii, które będą przeżywać Radiową Niedzielę mogą Państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

Międzynarodowe Targi Pracy

23 marca w Terespolu odbędą się Międzynarodowe Targi Pracy więcej

Halowa Piłka Nożna w Borowiu

17 i 18 marca w Borowiu odbedą się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej więcej
zobacz wszystkie