Na antenie

MUZYKA NA FALI/Klub Dobrej Muzyki

Anna Kaszczyc zaprasza na podróż po muzycznych nastrojach i klimatach. Tu znajdziesz mnóstwo dobrej muzyki, możesz usłyszeć pozdrowienia i poprosić o dedykację muzyczną.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 30 maja, kapłani pracujący w Katolickim Radio Podlasie odwiedzą następujace parafie: parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, parafię Św. brata Alberta w Łukowie, parafię Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku i parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie.


Najpierw kapłani naszej rozgłośni odwiedzą parafię  Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, gdzie probostwo sprawuje ks. Prałat Tadeusz Dzięga. W 1629 r. Erazm Domaszewski, starosta łukowski, wybudował kościół i klasztor dla OO. Bernardynów. Obecny kościół parafialny murowany został wybudowany w latach 1766-1770, przez różnych fundatorów. Do 1864 r. byli tu Bernardyni. Po kasacie klasztoru przez rząd rosyjski, kościół obsługiwali księża diecezjalni. W 1920 r. erygowana została parafia.

         Następnie kapłani odwiedzą  parafię Św. Brata Alberta w Łukowie, gdzie proboszczem jest ks. Kanonik Bogusław Bolesta. Parafia została erygowana w 1992 r. Kościół parafialny powstał w latach 1994 - 2002, dzięki staraniom ks. Janusza Onufrejuka.   Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski poświęcił kościół.

         Kolejną parafią jaką odwiedzą nasi kapłani jest parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku. Proboszczem tej parafii jest ks. Roman Wojtczuk. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1910-1914, dzięki staraniom ks. Romana Wildego i Zygmunta Ścibor Marchockiego, a konsekrowany w 1920r. przez Bpa Henryka Przeździeckiego. Parafia erygowano w 1919 r.

            Na koniec kapłani Katolickiego Radia Podlasie odwiedzą parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, gdzie proboszczem jest ks. Tadeusz Lament. Pierwotny kościół drewniany, został wybudowany i wyposażony w 1545 r. przez Hieronima Rusieckiego. Budowę obecnego kościoła rozpoczął w 1796 r. ks. Jan Jezierski, łącznie z biskupem kamienieckim Adamem Krasińskim, a dokończył Ludwik Krasiński w 1858 r. Kościół został konsekrowany w 1860 r. przez Bpa Beniamina Szymańskiego. 

Na temat parafii, które będą przeżywać radiową niedzielę mogą państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

Łosicka Majówka Disco Polo

30 kwietnia w Łosicach odbędzie się muzyczna majówka z gwiazdami Disco Polo i nie tylko... więcej

"Wiosna na polu i w ogrodzie"

29 kwietnia w Siedlcach odbędzie się organizowana przez siedlecki oddział MODR "Wiosna na polu i w ogrodzie" więcej
zobacz wszystkie