Na antenie

MUZYCZNE RETROSPEKCJE

Na dobra muzykę sprzed lat zaprasza Anna Kaszczyc.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Wniebowzięcia NMP w Wildze, Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie oraz parafia Św. Stanisława Kostki w Kosyniu.

Proboszczem parafii Św. Jana Chrzciciela w Warszawicach jest ks. Krzysztof Wałek. Pierwotna drewniana świątynia jest datowana na początek XV w. Wskutek wylewu Wisły w 1736 r. uległa ona zniszczeniu. Z inicjatywy  marszałka koronnego Franciszka Bielińskiego w tym samym roku wybudowano obecny kościół parafialny. 

Proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Wildze jest ks. Marek Żak. Pierwotna świątynia została wybudowana na początku XV w. Fundatorem kolejnej drewnianej świątyni, wzniesionej w 1771 r., był Bogusław Zajączek, właściciel Wilgi. Obecny kościół parafialny murowany wybudowano w latach 1913-1918 dzięki staraniom ks. Jana Bednarka oraz parafian.

Proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Brusie jest ks. Andrzej Tomczak. Marcin Dobiecki, właściciel ziemski, wybudował kościół murowany  w 1805 r. 70 lat później, wskutek represji carskich, świątynię przekształcono w cerkiew. Kościół rekoncyliowano w 1918 r., a parafia wznowiła działalność rok później.

Proboszczem parafii Św. Stanisława Kostki w Kosyniu jest ks. Piotr Chodźko. Kościół murowany wzniesiono w latach 1888-1890, natomiast parafię erygowano w 1946 r.


Na temat parafii, które będą przeżywać Radiową Niedzielę mogą Państwo posłuchać na antenie Katolickiego Radia Podlasie w niedzielę około godziny 7:05

Dni Łukowa

W dniach 25-27 maja mieszkańcy Łukowa i okolic będą świętować... więcej

Dzień siedleckich Organizacji Pozarządowych

25 maja w Siedlcach podczas pikniku zaprezentują się organizacje pozarządowe więcej
zobacz wszystkie