Na antenie

Drogami Młodości

Jeśli myślisz, że twoja młodość i Bóg chadzają innymi drogami - posłuchaj co mówią o tym Twoi rówieśnicy. Drogami Młodości w każdy piątek o 21.40.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 18 listopada kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 3 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Św. Marcina Biskupa w Stężycy, Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach oraz parafia Św. Michała Archanioła w Witorożu.

Proboszczem parafii Św. Marcina Biskupa w Stężycy jest ks. Edward Konarski. Pierwotny kościół datowany jest na XIII w. Piotr Molenda, właściciel ziemski w 1434 r. wybudował świątynię murowaną. Obecny kościół parafialny wzniesiono w latach 1522-1532 z inicjatywy ks. Jana Wyszka oraz parafian.

Proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach jest ks. Jacek Nazaruk. Kościół drewniany został wybudowany w 1958 r. Trzy lata później świątynię konsekrował biskup Ignacy Świrski. Parafię erygowano w 1969 r.

Proboszczem parafii Św. Michała Archanioła w Witorożu jest ks. Jerzy Olędzki. Z inicjatywy księcia Leona Sapiehy w 1605 r. wybudowano kościół drewniany. Obecna świątynia drewniana została wzniesiona w 1739 r. Wskutek represji carskich w 1874 r. kościół przekształcono w cerkiew. W 1919 r. kościół rekoncyliowano,        a parafia rzymsko-katolicka wznowiła działalność.