Na antenie

SERCE JAK OBŁOK

To audycja poetycka dla czytających i piszących, dla wszystkich, którzy o literaturze i poezji chcą posłuchać i porozmawiać. Każdej niedzieli na program zapraszają Agnieszka Osmólska-Ilczuk i Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto

W najbliższą niedzielę, 15 marca kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie odwiedzą trzy parafie diecezji siedleckiej: parafię pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Krzymoszach, parafię pw. Świętego Jana Chrzciciela w Mszannie i parafię pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie.

 Proboszczem, w kościele pw.. Najświętszego Serca Jezusowego w Krzymoszach jest ks. Andrzej Aftyka. Parafia została erygowana w 1938 r. Kościół parafialny wybudowano w 1948r., dzięki staraniom ks. Stefana Gruszeckiego. Świątynię konsekrował Bp Ignacy Świrski w 1954 r.

Parafią pw. Świętego Jana Chrzciciela w Mszannie opiekuje się ks. Zbigniew Hackiewicz. Pierwszy kościół tutejszy był obrządku greko-katolickiego, w 1874 r. został zamieniony przez rząd rosyjski na cerkiew. Obecny kościół parafialny powstał w 1914 r., a poświęcono go w trzy lata później. Parafia została wznowiona w 1925 r. z części par. hadynowskiej.

Proboszczem w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Łukowie jest ks. kan. Krzysztof Stepczuk. Parafię tutejszą erygowano w 1989 r. Do parafii należą: Dom Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu przy DPS dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, i Dom pw. Św. Stanisława Kostki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu

O historii i parafiach odwiedzanych przez kapłanów naszej rozgłośni można posłuchać w najbliższą niedzielę o godzinie 07:10