Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 19 maja kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Nawiedzenia NMP w Bejdach, Nawiedzenia NMP w Domanicach, Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku oraz parafia Św. Józefa Robotnika w Wołyńcach.

Proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Bejdach jest ks. Tadeusz Kowalski. Pierwotny kościół drewniany został wybudowany w latach 1940-1945. Parafię erygowano rok później. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1987-1990 z inicjatywy ks. Stanisława Staręgi oraz parafian.

Proboszczem parafii Nawiedzenia NMP w Domanicach jest ks. kanonik Andrzej Filipiuk. Pierwotny kościół drewniany wzniesiono w XVII w. Parafię erygowano w 1747 r. Obecny kościół parafialny murowany wybudowano w 1850 r. dzięki zaangażowaniu ks. Józefa Sienkiewicza oraz parafian.


Proboszczem parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku jest ks. Roman Wojtczuk. Kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1910-1914 z inicjatywy ks. Romana Wildego i Zygmunta Ścibora Marchockiego. Parafię erygowano w roku odzyskania przez Polskę niepodległości.

Proboszczem parafii Św. Józefa Robotnika w Wołyńcach jest ks. Janusz Stefaniuk. Pierwotny kościół drewniany wzniesiono w 1932 r. Sześć lat później erygowano parafię. Obecna świątynia murowana została wybudowana w latach 1979-1987 dzięki staraniom ks. Mieczysława Romańczuka oraz parafian.

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie