Na antenie

CZARNO NA BIAŁYM

Na audycje zaprasza ks. Piotr Arbaszewski. Dziś rozmawiamy o sprawach dotyczących rodziny.
zobacz wszystkie

Radiowa Niedziela

ZAPRASZAMY NA RADIOWĄ NIEDZIELĘ

foto
W najbliższą niedzielę, 20 stycznia kapłani pracujący w Katolickim Radiu Podlasie, w ramach Radiowej Niedzieli, odwiedzą 4 parafie diecezji siedleckiej. Będą to parafie: Wniebowzięcia NMP w Kocku, Ducha Świętego w Siedlcach, Św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach oraz parafia Trójcy Świętej w Huszczy.

Proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Kocku jest ks. prałat Bogdan Krawczyk. Pierwotny kościół datowany jest na połowę XV w. Z inicjatywy księżnej Anny Jabłonowskiej z Sapiehów, w latach 1778-1782 wzniesiono obecną świątynię murowaną. Po koniec XIX w. kościół powiększono, a w 1902 r. konsekrował świątynię biskup lubelski, Franciszek Jaczewski.

Proboszczem parafii Ducha Świętego w Siedlcach jest ks. kanonik Janusz Wolski. Parafię erygował w 1987 r. biskup Jan Mazur. Początkowo nabożeństwa były sprawowane w kaplicy. Kościół murowany wybudowano w latach 1995 – 1999 dzięki zaangażowaniu ks. prałata Stefana Kornasa oraz parafian. Świątynię konsekrował biskup Jan Wiktor Nowak

Proboszczem parafii Św. Maksymiliana Kolbego w Siedlcach jest o. Zdzisław Beń. Parafia została erygowana w 1995 r. W latach 1991 – 1995 wybudowano kaplicę. Obecnie trwa rozpoczęta w 2011 r. budowa ośrodka duszpasterskiego, który obejmie klasztor, zaplecze duszpasterskie i kościół.

Proboszczem parafii Trójcy Świętej w Huszczy jest ks. Zdzisław Matejuk. Pierwotny kościół istniał już w 1585 r. Następną świątynię drewnianą wybudowano w 1811 r. z inicjatywy ks. Franciszka Brodzickiego. Rząd rosyjski zlikwidował parafię w 1885 r. 20 lat później wznowiła ona działalność duszpasterską. Obecny kościół parafialny murowany wzniesiono w latach 1939-1949, a konsekrował go biskup Ignacy Świrski.