Na antenie

DOBRY WIECZÓR Z KRP

DOBRY WIECZÓR z KRP to dziennik Radia Watykańskiego oraz nasza wieczorna modlitwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, śpiewu Apelu Jasnogórskiego i pacierza.
zobacz wszystkie

Blok promocyjny

Zakup pierwszej szczoteczki elektrycznej

foto
Biały, piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Aby móc się nim cieszyć, trzeba oczywiście przede wszystkim należycie dbać o higienę jamy ustnej. Konieczne jest szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, przy pomocy dostosowanej do własnych potrzeb pasty oraz szczoteczki – manualnej bądź elektrycznej. Stomatolodzy przyznają, że szczotki elektryczne zapewniają znacznie lepszą jakość mycia niż klasyczne szczoteczki manualne, i to one są obecnie najbardziej rekomendowane w codziennej pielęgnacji.

Każda osoba, która chce wznieść swoje codzienne mycie zębów na możliwie najwyższy poziom, powinna więc rozważyć zainwestowanie w nowoczesny przyrząd do oczyszczania jamy ustnej. Pytanie tylko, jak wybrać spośród tak wielu różnych produktów właściwą dla siebie szczoteczkę elektryczną, i na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Zacznijmy od tego, że obecnie na rynku znajdziemy trzy rodzaje szczoteczek elektrycznych. Wybór tej odpowiedniej będzie zależeć nie tylko od zasobności naszego portfela, indywidualnych upodobań i preferencji, ale również potrzeb naszych zębów zidentyfikowanych przez stomatologa. Uzębienie, na którym szybko osiada kamień nazębny i przebarwienia, z pewnością będzie potrzebowało szybszego i bardziej intensywnego mycia, zaś zębom wrażliwym i delikatnym przyda się subtelniejsze czyszczenie. Zanim jednak spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, którą szczoteczkę wybrać, sprawdźmy co mamy do dyspozycji.

•    Szczoteczki rotacyjne – klasyczne urządzenia z okrągłymi głowicami czyszczącymi. Poruszają się ruchami rotacyjnymi, a w wyższych modelach także rotacyjno-pulscyjnymi. Ich wyprofilowanie umożliwia łatwe otoczenie zęba ze wszystkich stron i skuteczne, mechaniczne odrywanie płytki nazębnej z powierzchni zębów.

•    Szczoteczki soniczne – bardziej zaawansowane urządzenia, które obmywają z zębów bakterie przy pomocy fal dźwiękowych. Wprawiają swoje główki czyszczące w charakterystyczne drgania, które podczas szczotkowania pobudzają ślinę i pastę do zębów do zmieszania się ze sobą. Mają podłużne głowice, które umożliwiają wykonywanie zalecanych przez stomatologów ruchów wymiatających.

•    Szczoteczki ultradźwiękowe – wyprofilowaniem i sposobem działania przypominają szczoteczki soniczne, jednak pracują przy pomocy nie fal dźwiękowych, a ultradźwiękowych, co sprawia, że działają jeszcze szybciej i wykazują właściwości lecznicze.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupów?


Kiedy już zdecydujemy się na któryś z dostępnych trzech typów szczoteczek (rotacyjną, soniczną bądź ultradźwiękową), będziemy musieli podjąć decyzję, który konkretnie model urządzenia wybrać. Bogaty wybór różnego rodzaju urządzeń znajdziemy w sklepie denthelp.pl Rozpatrując poszczególne z nich, warto wziąć pod uwagę takie elementy jak:

•    Prędkość i rodzaj dostępnych ruchów – jeśli często zauważasz u siebie odkładanie się kamienia nazębnego, bądź spożywasz dużo barwiących produktów, powinieneś poszukiwać szczoteczek działających szybko i oferujących tryby wybielające. Dla osób z nadwrażliwościami dedykuje się urządzenia z subtelnymi ruchami i specjalnie dedykowanymi trybami czyszczącymi.

•    Tryby pracy – nie liczy się ich liczba, a rodzaj. Wybierajmy szczoteczki z programami dostosowanymi do naszych potrzeb. Osoby, które pragną rozjaśnić kolor szkliwa, powinny poszukiwać modeli oferujących programy wybielające, a Ci, którzy mają delikatne szkliwo, szczoteczek z trybami do delikatnego czyszczenia.

•    Wielkość główki czyszczącej – ma znaczenie przede wszystkim w momencie, gdy szukamy szczoteczki dla dziecka. Urządzenia dla najmłodszych powinny mieć odpowiednio wyprofilowane, mniejsze, dopasowane do buzi najmłodszych końcówki.

•    Rodzaj i dostępność końcówek – główki czyszczące również warto dopasowywać do własnych potrzeb. Te z twardszym włosiem przeznaczone są do bardziej intensywnego mycia, te z miększym – do delikatnego. Ważne, byś mógł dopasować do swojej szczoteczki końcówki, które Cię interesują.

•    Sposób zasilania – najlepiej wybrać szczoteczkę zasilaną akumulatorowo, urządzenia zasilane bateryjnie przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci, u których szczoteczka elektryczna stanowi rozwiązanie tymczasowe.

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie wymienione wyżej aspekty, dobór odpowiedniej szczoteczki elektrycznej nie powinien stanowić dla Ciebie większego problemu, a urządzenie będzie Ci z powodzeniem służyć przez wiele długich lat.

__________________________________

REKLAMA