Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Wiara

X edycja konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej

foto
2022-03-31 16:56:00
Rusza X edycja konkursu na tekst rozważań Drogi Krzyżowej. Teksty rozważań można przysyłać do 6 kwietnia włącznie na adres e-mail konkurs@radiopodlasie.pl.

►Tegorocznym motywem przewodnim rozważań będą słowa: „Bądźmy budowniczymi pokoju!”.

Droga Krzyżowa emitowana jest w okresie Wielkiego Postu na antenie Katolickiego Radia Podlasie w każdy piątek.

Tradycją już stało się, że w Wielki Piątek rozważania Drogi Krzyżowej nagrywają pracownicy rozgłośni na podstawie jednego z tekstów nadesłanych na konkurs. Po raz kolejny to Państwo, nasi Czytelnicy i Słuchacze mają okazję wziąć udział w tworzeniu tego niezwykłego nagrania.

X edycja KONKURSU na autorski tekst rozważań Drogi Krzyżowej, które będzie można usłyszeć w Wielki Piątek, 15 kwietnia.


„Panie Boże pokoju, wysłuchaj naszego błagania!
Otwórz nam oczy i serca i daj nam odwagę, byśmy powiedzieli: "nigdy więcej wojny"; "wojna niszczy wszystko!".
Napełnij nas odwagą budowania pokoju.
Spraw, by nie gasł w nas płomień nadziei, byśmy z cierpliwą wytrwałością wybierali dialog i pojednanie, aby wreszcie zwyciężył pokój. Amen”
Papież Franciszek

Wobec dramatu wojny za naszą wschodnią granicą i ogromnej fali dobra, która powstała jako wyraz naszej solidarności z Ukraińcami, w tym roku chcemy, aby tematy rozważań Drogi Krzyżowej koncentrowały się na temacie pokoju. Zatrzymajmy się nad motywem pokoju – daru Pana Boga, który jest także owocem naszego zaangażowania. W rozważaniach wielkopostnych chcemy spojrzeć na pokój, który rozpoczyna się od naszego osobistego nawrócenia. „Bądźmy budowniczymi pokoju!”.

Teksty rozważań można przysyłać do 6 kwietnia na adres e-mail konkurs@radiopodlasie.pl

UWAGA! Do tekstu należy dołączyć wypełnione oświadczenie, które można pobrać TUTAJ.

11 kwietnia zbierze się Komisja Konkursowa, która wyłoni najbardziej przejmujący, głęboki w treści, najciekawszy autorski tekst rozważań.

Zwycięskie rozważania zostaną nagrane i wyemitowane w Wielki Piątek, 15 kwietnia o godzinie 15.30 a autor otrzyma m.in.: specjalną nagrodę.

Tekst rozważań oraz ich wersja audio zostaną opublikowane na stronie portalu podlasie24.pl.

Czytelnicy portalu podlasie24.pl tradycyjnie będą mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi nadesłanymi na konkurs tekstami, oddać głos i wybrać najciekawszą pracę. Głosowanie odbędzie się w Wielkim Tygodniu a wręczenie nagród po Świętach Wielkanocnych.


>>>SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU<<<WIĘCEJ /TUTAJ/