Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

Zapisy na Pierwszy Siedlecki Bieg Jacka

2010-05-24 17:21:00
Rozpoczynają się zapisy na I Biegu Siedleckiego Jacka. Ma on upamiętnić wizytę Jana Pawła II w Siedlcach i spopularyzować zdrowy tryb życia. Impreza jest skierowana do mieszkańców Siedlec i najbliższych okolic, we wszystkich grupach wiekowych od 16 lat w górę. Bieg odbędzie się w sobotę 5 czerwca.

fot.: lesko.net.pl

O szczegółach opowiedział nam Rafał Wysocki, pomysłodawca i współorganizator.
- Będzie to uliczny bieg na dystansie 10 km. Pomiar czasu zostanie dokonany za pomocą elektronicznych chipów. Trasa będzie posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Bieg rozpocznie się o godz. 17.00. Zapisywać się można na stronie www.osir.siedlce.pl/bieg.
 
Na stronie tej można znaleźć również opis trasy i regulamin. Organizatorzy liczą na spore zainteresowanie – tym bardziej, że większość organizowanych dotąd w Siedlcach biegów rozgrywana była na skromnych, jedno- lub dwukilometrowych dystansach.

- Widać, że bardzo wiele osób biega wieczorami. Podejrzewam, że większość z nich biega więcej niż 1,5 km, więc zapewne chętnie spróbowały by swoich sił na dłuższym dystansie. Przyjemność z przebiegnięcia 10 km jest duża, a średnio zajmuje to około 40-50 minut. Biegacze, którzy nie doszli jeszcze do optymalnej formy, nie muszą się martwić, gdyż każdy uczestnik będzie miał na pokonanie trasy 100 minut.

Katolickie Radio Podlasie będzie patronem medialnym tego wydarzenia.

AB/Siedlce[jk]

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie