Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Szef PKOL nie żyje

2010-04-10 12:00:33

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Do katastrofy doszło 10 kwietnia o godzinie 8.56 czasu polskiego.

To największa tragedia w historii Polski. Zginęli Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką i osoby pełniące najważniejsze funkcje w państwie.

- W tej chwili trwa weryfikacja listy pasażerów, ale najprawdopodobniej na pokładzie było w sumie 88 osób - powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

Na pokładzie samolotu był także Piotr Nurowski, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Piotr Nurowski miał 65 lat. Pracował jako dziennikarz w Polskim Radiu, w 1973 roku został prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Funkcję tę sprawował do 1976 roku, a potem w latach 1978-80.
Nurowski był także dyplomatą i biznesmenem. Pracował w polskiej ambasadzie w Moskwie, w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Na funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego wybrano go w lutym 2005 roku.


źródło: PAP, wp.pl, onet.pl,
Fot. PAP

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie