Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

III Rodzinny Rajd Rowerowy (galeria)

2010-05-04 19:04:05
1 maja po raz trzeci odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy. Trasa rajdu wiodła przez lasy Nadleśnictwa Międzyrzec do Kościoła św. Onufrego w Horodku. W czasie przystanków odbyły się konkursy sprawnościowe z nagrodami. W miejscu docelowym prelekcje na temat uzależnień wygłosił ks. Sławomir Olopiak. Następnie przy wspólnym ognisku uczestnicy rajdu piekli kiełbaski.

Inicjatorem i organizatorem rodzinnych rajdów rowerowych jest dziekan dekanatu międzyrzeckiego  proboszcz parafii  św. Mikołaja  ks.kanonik Józef Brzozowski.

Taka wyprawa rodzinna integruje rodzinę lecz jednocześnie stwarza przezwyciężenie własnych słabości. Jak wspomina ksiądz proboszcz wypowiedź młodego człowieka z ubiegłorocznego rajdu, który powiedział, że wytrzymać taki rajd, tak długa trasę to nie jest kwestia siły w nogach lecz w głowie.

W drodze powrotnej padał deszcz. Pojawiły się kałuże, błoto na drodze ale i uśmiech na twarzy oraz chęć bycia we wspólnocie do zakończenia rajdu.Jak podkreśla ks. Proboszcz, najważniejsza jest motywacja religijna, przezwyciężenie różnych trudności np. deszczu jak i innych warunków atmosferycznych. Jeśli motywacja religijna jest odpowiednio dopracowana i przedstawiona to nie ma siły aby młodego człowieka pod wpływem zmęczenia wsadzić do busa, on za wszelką cenę chce wrócić na rowerze, tak jak wyruszył.

W rajdzie wzięło udział 145 osób.

SK/Międzyrzec Podlaski[jk]

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie