Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

III Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych

2010-05-12 18:48:49
Wczoraj, 11 maja, na Ziemi Międzyrzeckiej odbył się III Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych. 100 osobowa grupa uczniów z 5 szkół podstawowych z Międzyrzeca, gminy Międzyrzec i gminy Drelów wyruszyła na trasę po miejscach pamięci związanych z Powstaniem Styczniowym.

Rajd rozpoczął się przy pomniku Powstańców Styczniowych  przy Szpitalu Powiatowym w Międzyrzecu

- Przy tej tablicy ustawiono parę zniczy. Młodzieży przekazano kilka cennych informacji o historii oraz o walorach lasów, przez które przebiegać będzie trasa rajdu- realcjonuje Sekretarz Nadleśnictwa Międzyrzec, Adam Szulik.

Następnie młodzież szkolna udała się  w kierunku Utrówki, przez Rudniki Dołhę i Żerocin, gdzie znajdują się Krzyże-Pomniki poświęcone Powstaniu Styczniowemu.


 Organizatorem rajdu była Szkoła Podstawowa w Rudnikach i Nadleśnictwo Międzyrzec. Nad bezpieczeństwem w czasie jazdy czuwali strażacy z OSP Stołpno Międzyrzec.

SK/Międzyrzec Podlaski

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie