Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

II Integracyjny Festiwal Sportu i Zabawy

2010-05-22 08:17:52
Każdy może się dobrze bawić – o tym przekonali się uczestnicy II Integracyjnego Festiwalu Sportu i Zabawy, który 19 maja odbył się w Sokołowie Podlaskim. W wesołej, majowej imprezie uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze środowiskowych domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie szkół salezjańskich oraz wolontariusze. Festiwal składał się z kilku etapów. Rozegrano turniej tenisa stołowego, piłki nożnej oraz plażowej piłki siatkowej.

   
  
Uzupełnieniem sportowej rywalizacji były zabawy rekreacyjne. Zadaniem każdej z placówek było wyłonienie drużyn do rozgrywek sportowych, lub w przypadku tenisa stołowego zawodników indywidualnych. Gracze zdobywali punkty, które były wliczane do ogólnej klasyfikacji placówki.
Nie od dziś wiadomo, że w paraolimpiadach wszyscy są zwycięzcami, bo pokonują własną słabość, chorobę, niepełnosprawność. Jednak nawet na takich niezwykłych igrzyskach zwycięzca może być tylko jeden. Tym razem laur ten przypadł Warsztatom Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim. 2 miejsce zdobyła drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łukowie. Trzecie miejsce przypadło podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Wirowie. W II Festiwalu Sportu i Zabawy czynny udział wzięli także: Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokołowie Podlaskim, Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcach, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Wołominie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i Ośrodek Wsparcia PRZYLĄDEK w Łukowie.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała obsługa techniczna i medyczna, a także wolontariusze i sędziowie bez których organizacja imprezy byłaby niemożliwa. Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS serdecznie dziękuje za pomoc: pielęgniarce - Dorocie Stępniewskiej, sędziom -  Dorocie Wołosz, Kubie Jaczewskiemu, Krzyśkowi Rytlowi, Katarzynie Księżpolskiej, Elizie Zawistowskiej, Danielowi Kożuchowskiemu, Pawłowi Nasiłowskiemu, Łukaszowi Jaworowskiemu, Sebastianowi Ilińskiemu i wolontariuszom - Robertowi Tomasiukowi, Oldze Replin, Agnieszce Woźniak, Katarzynie Bogaj, Oldze Wilk Alicji Minarczuk i Ewie Rutkowskiej.

Organizatorami II Integracyjnego Festiwalu Sportu i Zabawy było Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Sokołowie Podlaskim oraz Centrum Pomocy Socjalnej Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim. Impreza była współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

ABol/Siemiatycze

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie