Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Sport

Najlepsi zapaśnicy we Włodawie

2010-03-11 14:27:05
We Włodawie odbędzie się największa w kraju impreza zapaśnicza. W Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Stylu Wolnym ma wziąć udział nawet 270 zawodników z prawie 70 klubów.

„Na żadne zawody nie przyjeżdża aż tylu uczestników” - mówi Robert Lenart z Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Włodawianka”, który jest organizatorem imprezy. Wprawdzie Miasto Trzech Kultur było już gospodarzem takich zawodów, ale ostatnie odbyły się tutaj 5 lat temu.

W pucharowej rywalizacji kadetów wezmą udział zapaśnicy w wieku od 15 do 17 lat. Ośmiu najlepszych zakwalifikuje się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Włodawski turniej to pierwsza eliminacja do imprezy, uznawanej także za Mistrzostwa Polski.

Najlepsi młodzi zapaśnicy przyjadą do Włodawy już w piątek. Właśnie 12 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 1 zaplanowano weryfikację, ważenie i badania lekarskie uczestników zawodów. Pierwsze walki eliminacyjne rozpoczną się dzień później, w sobotę o 9.00. Pojedynki finałowe zaplanowano na niedzielę, również od 9.00.

Organizatorzy zawodów zapraszają do hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr l i II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Modrzewskiego 24 we Włodawie. Na aktywny doping liczą także sami zapaśnicy. Wśród kandydatów do medali są wymieniani m.in. reprezentanci MLKS Włodawianka: Radosław Drozd i Krystian Piekara.

Zawody organizują: Polski Związek Zapaśniczy i MLKS „Włodawianka” a honorowymi patronami są: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Włodawski, Burmistrz Włodawy oraz Prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego.

iasLubelskie.pl

[jk]

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie