Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Najlepsi zapaśnicy we Włodawie

2010-03-11 14:27:05
We Włodawie odbędzie się największa w kraju impreza zapaśnicza. W Pucharze Polski Kadetów w Zapasach Stylu Wolnym ma wziąć udział nawet 270 zawodników z prawie 70 klubów.

„Na żadne zawody nie przyjeżdża aż tylu uczestników” - mówi Robert Lenart z Miejskiego Ludowego Klubu Sportowego „Włodawianka”, który jest organizatorem imprezy. Wprawdzie Miasto Trzech Kultur było już gospodarzem takich zawodów, ale ostatnie odbyły się tutaj 5 lat temu.

W pucharowej rywalizacji kadetów wezmą udział zapaśnicy w wieku od 15 do 17 lat. Ośmiu najlepszych zakwalifikuje się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Włodawski turniej to pierwsza eliminacja do imprezy, uznawanej także za Mistrzostwa Polski.

Najlepsi młodzi zapaśnicy przyjadą do Włodawy już w piątek. Właśnie 12 marca w Publicznym Gimnazjum Nr 1 zaplanowano weryfikację, ważenie i badania lekarskie uczestników zawodów. Pierwsze walki eliminacyjne rozpoczną się dzień później, w sobotę o 9.00. Pojedynki finałowe zaplanowano na niedzielę, również od 9.00.

Organizatorzy zawodów zapraszają do hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr l i II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Modrzewskiego 24 we Włodawie. Na aktywny doping liczą także sami zapaśnicy. Wśród kandydatów do medali są wymieniani m.in. reprezentanci MLKS Włodawianka: Radosław Drozd i Krystian Piekara.

Zawody organizują: Polski Związek Zapaśniczy i MLKS „Włodawianka” a honorowymi patronami są: Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Włodawski, Burmistrz Włodawy oraz Prezes Okręgowego Związku Zapaśniczego.

iasLubelskie.pl

[jk]

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie