Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Wiara

Wielki Post na antenie Katolickiego Radia Podlasie

foto
2022-03-03 13:37:00
Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy słuchaczy do włączenia się w propozycje przygotowane na ten czas przez Katolickie Radio Podlasie.

W okresie Wielkiego Postu na antenie będą emitowane Zamyślenia Wielkopostne autorstwa ks. Pawła Bieleckiego i ks. Rafała Soćko. Zapraszamy do słuchania o godz. 7.15, 11.50, 15.25 i 21.25,

W piątki o 15:30 zapraszamy do włączenia się w nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast w niedziele Wielkiego Postu o 19:00 emitowane będą Gorzkie Żale.


Radiowe rekolekcje wielkopostne zatytułowane Paschalne przebudzenie - zaplanowane są w dniach 28 marca - 4 kwietnia, a poprowadzi je ks. prof. Robert Skrzypczak.

Pesach znaczy Bóg przechodzi. Kiedy w czasie Wielkiego Postu patrzymy na Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, kiedy zbliżamy się do niego z ufnością i wiarą, kiedy poddajemy się działaniu Jego słowa, kiedy wymieniamy się doświadczeniem Jego miłości, wtedy właśnie przechodzi Bóg. A dziś jak nigdy dotąd potrzebujemy, żeby poruszał się w nas i był obecny pośród nas – żeby przechodził przez nasze życie, czyniąc je nowym. Potrzebujemy przebudzenia. Takim właśnie paschalnym przebudzeniem są rekolekcje, które głosi ks. prof. Robert Skrzypczak.