Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Kultura

Węgrów: Dzień Kultury Latynoamerykańskiej

2010-05-17 18:31:00
Dzień Kultury Latynoamerykańskiej odbędzie się w 21 maja w Węgrowie. W programie uroczystości zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Angelowi Rosenblatowi - urodzonemu w Węgrowie w 1902 roku, a zmarłemu w Caracas w 1984 roku – wybitnemu badaczowi Ameryki, prekursorowi teorii metysażu kulturowego w Ameryce.

 W uroczystości wezmą udział członkowie Korpusu Dyplomatycznego państwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Początek o 12.00,  na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Bohaterów Warszawy.
Również w piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej nastąpi otwarcie wystawy „Angel Rosenblat: życie i dzieło”, będzie miał miejsce pokaz slajdów z podróży po Ameryce Łacińskiej oraz wystawa zdjęć. Z kolei na degustacji będzie można skosztować potraw kuchni latynoamerykańskiej.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Węgrów we współpracy z Centrum Studiów Latynoamerykańskich oraz Uniwersytetem Warszawskim.

JG/Węgrów[jk]