Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Aktualności

W parafii w Próchenkach powstały 3 Koła Przyjaciół KRP

foto
2017-10-21 11:37:00
W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Próchenkach powstały 3 oddziały Koła Przyjaciół KRP. Pierwszy został założony w Próchenkach, drugi tworzą mieszkańcy Korczówki, którzy gromadzą się na nabożeństwach w kaplicy św. Agaty. Trzeci oddział powstał w Szkole Podstawowej w Próchenkach, jest to Szkolne Koło Przyjaciół

Koło w Korczówce poprowadzi Agata Jaszczuk, opiekunem oddziału w Próchenkach został Mieczysław Chwedoruk, natomiast pieczę nad Szkolnym Kołem będzie pełnić Bernadetta Chwedczuk. Opiekunem duchowym tych trzech kół jest ks. proboszcz Tadeusz Turyk.

Koło w PróchenkachKoło w Korczówce
Koło Przyjaciół
składa się z 53. oddziałów parafialnych, rozsianych po całym regionie. 4 października został założony oddział w Suchożebrach, tydzień później powstał kolejny oddział, tym razem w pobliskich Domanicach. Od 18 października działają 3 koła w parafii w Próchenkach.

Głównym celem Koła Przyjaciół jest formacja duchowa słuchaczy oraz integracja osób z całego regionu. Słuchacze prowadzą w studiu Katolickiego Radia Podlasie modlitwę różańcową, a w swoich miejscowościach angażują się w życie parafii, niejednokrotnie są odpowiedzialni za oprawę liturgiczną Mszy Św.

Słuchacze prowadzący poszczególne oddziały Kola Przyjaciół są także w znacznym stopniu korespondentami Radia Podlasie, ponieważ zapowiadają i relacjonują uroczystości parafialne oraz wydarzenia odbywające się w małych miejscowościach.


Js

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie