Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Aktualności

W parafii w Próchenkach powstały 3 Koła Przyjaciół KRP

foto
2017-10-21 11:37:00
W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Próchenkach powstały 3 oddziały Koła Przyjaciół KRP. Pierwszy został założony w Próchenkach, drugi tworzą mieszkańcy Korczówki, którzy gromadzą się na nabożeństwach w kaplicy św. Agaty. Trzeci oddział powstał w Szkole Podstawowej w Próchenkach, jest to Szkolne Koło Przyjaciół

Koło w Korczówce poprowadzi Agata Jaszczuk, opiekunem oddziału w Próchenkach został Mieczysław Chwedoruk, natomiast pieczę nad Szkolnym Kołem będzie pełnić Bernadetta Chwedczuk. Opiekunem duchowym tych trzech kół jest ks. proboszcz Tadeusz Turyk.

Koło w PróchenkachKoło w Korczówce
Koło Przyjaciół
składa się z 53. oddziałów parafialnych, rozsianych po całym regionie. 4 października został założony oddział w Suchożebrach, tydzień później powstał kolejny oddział, tym razem w pobliskich Domanicach. Od 18 października działają 3 koła w parafii w Próchenkach.

Głównym celem Koła Przyjaciół jest formacja duchowa słuchaczy oraz integracja osób z całego regionu. Słuchacze prowadzą w studiu Katolickiego Radia Podlasie modlitwę różańcową, a w swoich miejscowościach angażują się w życie parafii, niejednokrotnie są odpowiedzialni za oprawę liturgiczną Mszy Św.

Słuchacze prowadzący poszczególne oddziały Kola Przyjaciół są także w znacznym stopniu korespondentami Radia Podlasie, ponieważ zapowiadają i relacjonują uroczystości parafialne oraz wydarzenia odbywające się w małych miejscowościach.


Js

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie