Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

ECHO-lokacja

W numerze 32 Echa Katolickiego

2010-08-11 11:06:39
W najnowszym numerze „Echa Katolickiego”:
- Dogmat o Wniebowzięciu Maryi - jak go rozumieć? Wyjaśnia ks. Paweł Siedlanowski.
- To, co jeszcze niedawno było powodem wstydu czy wyobcowania, dziś staje się dowodem asertywności i umiejętność radzenia sobie w życiu. Przed laty rozwodnik czy rozwódka byli w pewien sposób napiętnowani, musieli liczyć się z opinią publiczną. Dziś nie jest to wstydliwy temat. O rozwodach, modelu współczesnej rodziny w artykule „Nie żyli długo i szczęśliwie”.

- „Echo” gościło w podmińskim Jeruzalu, na planie serialu „Ranczo”. Co nowego czeka mieszkańców Wilkowyj? Odpowiedź w tekście pt. „Tu się kręci...serial”. Z kolei Dariusz Kowalski, sreialowy Tracz z „Plebanii”w wywiadzie pt. „Moja droga do Damaszku” opowiada o swoim nawróceniu.

- Od kilkunastu miesięcy nie milkną dyskusje dotyczące obecności krzyża w życiu publicznym. Mało kto wie, że jesienią ubiegłego roku, w ciągu jednej nocy, z poboczy warszawskich dróg zginęło ponad 100 krzyży upamiętniających ofiary wypadków samochodowych. Potem zaczęły znikać kolejne. Komu przeszkadzały? Więcej na ten temat w artykule pt. „W imię prawa usuwać krzyże i pamięć”.

- Coraz więcej Polaków spędza urlop poza granicami kraju. Chętnie wybieramy się do miejsc egzotycznych, o odmiennej kulturze i przyrodzie. Zafascynowani tamtejszą florą i fauną, chcemy zabrać jej fragment do siebie. Kłopoty zaczynają się na lotnisku. Jak ich uniknąć? Odpowiedź w artykule pt. „Nielegalne pamiątki z wakacji”.

- Trwają żniwa. Jakie będą tegoroczne plony oraz o tym, co opłaca się uprawiać, można przeczytać w raporcie „Echa” pt. „Żniwa na przekór pogodzie”.

- Polecamy też bogatą fotogalerię z tegorocznej pielgrzymki na Jasną Górę. Czytelnicy mogą odnaleźć na zdjęciach swoich bliskich.

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie