Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

ECHO-lokacja

W najnowszym numerze „Echa Katolickiego

2011-12-14 17:25:43
- Czy stan wojenny był nieunikniona koniecznością, czy też wojną z odradzającym się narodem i zdławieniem snu o wolności? Kiedy i gdzie naprawdę zapadła decyzja o jego wprowadzeniu? Na te i inne pytania odpowiada w raporcie „Echa” historyk i ostatni więzień PRL Józef Szaniawski.

- Politycy co kilka lat, w zależności od aktualnego zapotrzebowania politycznego, wywołują temat kary śmierci. Niektórzy przekonują, że jej przywrócenie za najcięższe zabójstwa jest zgodne z nauczaniem Kościoła. Jakie stanowisko powinni w sprawie kary śmierci zajmować katolicy? Odpowiedź w tekście pt. „Kościół broni każdego życia”.

- Czy zastanawialiśmy się, jak wielkim darem jest wzrok? Ale nawet jego brak nie oznacza, że człowiek nie może być szczęśliwy. Poruszające świadectwa osób niewidomych w artykule „Patrzymy oczami duszy”.

- Jak rozumieć treść trzeciej tajemnicy różańcowej światła „Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia”? Odpowiedź w tekście „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

OHP CAMP - Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej

22 maja na stadionie miejskim w Siedlcach zostanie rozegrany turniej drużyn OHP w piłce nożnej więcej

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej
zobacz wszystkie