Na antenie

WOLNA SOBOTA

Zapraszamy na sobotni poranek, a w nim: kalendarium, przegląd prasy, wiadomości dla kierowców, historia Podlasia i dużo dobrej muzyki. Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

ECHO-lokacja

W najnowszym numerze „Echa”

foto
2012-05-23 10:19:09
- Św. Rita jest patronką heroicznego przebaczenia, gdyż przebaczyła mordercom męża i doprowadziła do pojednania między zwaśnionymi rodzinami. Do niej uciekają się ludzie prześladowani, doznający wielkich krzywd, poniżani, gdy widzą, że sami nie są w stanie rozwiązać nabrzmiałych problemów. Wielu osobom wyprasza ona łaskę zgody, cierpliwości, a najczęściej męstwa w przyjmowaniu życiowych krzyży - kulcie św. Rity, której wspomnienie Kościół obchodzi 22 maja, opowiada w wywiadzie pt. „Patronka rodzin” ks. dr Zbigniew Sobolewski, teolog moralista.

- Jaki jest związek między Bożym Narodzeniem a Wniebowstąpieniem Jezusa? Odpowiedź w tekście pt. „Bliżej Boga i nieba”.

- W adhortacji „Pastores gregis” Jan Paweł II przypomniał, że „biskup jest pośród swojego Kościoła czujnym strażnikiem, odważnym prorokiem, wiarygodnym świadkiem i wiernym sługą Chrystusa” (nr 5). Słowa te dobrze streszczają dziesięcioletnią posługę pasterską bp. Zbigniewa Kiernikowskiego w diecezji siedleckiej. Obszerny materiał dotyczący 10 lat posługi w naszej diecezji bp. Zbigniewa Kiernikowskiego m.in. w tekstach pt. „Prorok przemawiający z mocą” i „Dziesięć lat w służbie Kościoła siedleckiego”.

[jk]

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

25 stycznia we Włodawie odbędzie się XIX Festiwal Kolęd i Szczodrywek więcej

Gala Charytatywna New Year's Party 2020

18 stycznia w Siedlcach wystąpia w programie artystycznym Dzieci Eurolingua Dzieciom Lokalnie i Międzynarodowo więcej
zobacz wszystkie