Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

ECHO-lokacja

W najnowszym numerze „Echa”:

2011-07-25 17:34:14
- Sekta - słowo budzące respekt, ale słysząc je myślimy: „Mnie to nie grozi!”. Nic bardziej mylnego. - Nie ma osób odpornych na werbunek sekt - mówią w raporcie pt. „Zniewoleni przez sekty” zajmujący się tą problematyką specjaliści.

- Biblia mówi o „zagniewanym Jahwe”. Jezusowi zdarzyło się skręcić bicz ze sznurków i pogonić przekupniów ze świątyni. O gniewie pisze też św. Paweł. A żeby jeszcze sprawę skomplikować, umieszcza bardzo tajemnicze zdanie: „Gniewajcie się, ale nie grzeszcie” (por. Ef 4, 26-27). Czy gniewać się i złościć na kogoś zawsze jest grzechem? Czy gniew może być dobry? O tym w artykule pt. „Jak pies z kotem”.

- Szukanie drugiej połówki przez internet wiąże się z ryzykiem. Niektórzy mówią, że taka forma poszukiwania jest dobra tylko dla nieśmiałych i zdesperowanych, ale to nieprawda. O działalności chrześcijańskiego portalu matrymonialnego Przeznaczeni.pl oraz o prawdziwych historiach ludzi, którzy dzięki niemu się poznali, a dziś są szczęśliwymi małżonkami przeczytamy w tekście pt. „Internet w służbie prawdziwej miłości”.

Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie