Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Na antenie

Transmisje radiowe i telewizyjne z jubileuszu diecezji siedleckiej.

foto
2018-06-04 16:43:50
  W dniach 7-10 czerwca diecezja siedlecka przeżywać będzie główne uroczystości jubileuszowe związane z dziękczynieniem za 200 lat istnienia naszej Diecezji.
Katolickie Radio Podlasie przeprowadzi transmisję tych uroczystości.

Rozpoczną się one 7 czerwca (czwartek) w Janowie Podlaskim. W dawnym zamku biskupów łuckich i janowskich w Janowie Podlaskim rozpoczną się obrady 379. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
Stamtąd ze studia plenerowego od godziny 12.00 do 15.00 poprowadzimy program. Gośćmi studia plenerowego, które poprowadzi Agnieszka Osmólska – Ilczuk, będą księża biskupi.
O godzinie 17.00 rozpoczniemy transmisję Eucharystii z Kolegiaty Janowskiej z udziałem Episkopatu Polski. Mszy św. będzie przewodniczyć Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup  Salvatore Pennacchio, homilię wygłosi arcybiskup metropolita poznański Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W czasie Mszy św. będzie miał miejsce historyczny akt podniesienia Kolegiaty Janowskiej do godności Bazyliki mniejszej.

W piątek 8 czerwca z Kolegiaty Janowskiej o godzinie 7.30 rozpoczniemy transmisję Eucharystii, pod przewodnictwem metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika, homilię wygłosi arcybiskup metropolita szczecińsko-kamieński Andrzej Dzięga. 
Od godziny 9.00 do 12.00 poprowadzimy program. Gospodarzem studia plenerowego będzie Marcin Jabłkowski.
W Janowie Podlaskim będą obecni nasi reporterzy Monika Jabłkowska i Kamil Skorupski. Zrobią dla Państwa dodatkowe materiały dźwiękowe oraz zdjęcia na portal podlasie24.pl

W sobotę 9 czerwca od godz. 10.00 rozpoczniemy transmisję centralnych uroczystości jubileuszowych z katedry siedleckiej.
Pół godziny przed Eucharystią do 10.30 będzie trwało duchowe przygotowanie. Odbędzie się uroczyste podpisanie dokumentów II Synodu Diecezji Siedleckiej. 
Od 10.30 – transmisja Eucharystii dziękczynnej za 200 lat Diecezji Siedleckiej pod przewodnictwem Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka, homilię wygłosi metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. 
Po Eucharystii zostaną posłani wybrani księża do przeprowadzenia misji ewangelizacyjnych we wszystkich parafiach diecezji siedleckiej. 

Transmisja z uroczystości w Siedlcach będzie również on-line na stronie internetowej podlasie24.pl, diecezji: diecezja.siedlce.pl, i telewizji TRWAM.

W niedzielę 10 czerwca dziękczynienie za 200 lat Diecezji Siedleckiej odbędzie się w parafiach.