zobacz wszystkie

Sport

Tenis stołowy: Grzybowska i Pastor na podium MP

2010-03-07 13:58:00
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się dwie wychowanki Pogoni Siedlce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorek i seniorów w tenisie stołowym, które odbyły się w Sosnowcu.
W rozegranych w Jeżewie Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego żaków na czwartym miejscu uplasował się zawodnik Pogoni Siedlce, Dawid Kobyliński.

TENIS STOŁOWY

Mistrzostwa Polski

W grze singlowej kobiet srebrny medal wywalczyła Agata Pastor (wcześniej Pogoń Siedlce, obecnie AZS AJD Częstochowa) ulegając w finale Xu Jie (GLKS Nadarzyn) a brąz przypadł w udziale Katarzynie Grzybowskiej - na zdjęciu poniżej (wcześniej Pogoń Siedlce, obecnie MKSTS Polkowice).

Ponadto Agata Pastor w parze z Anną Janta-Lipińska - zdjęcie poniżej (AZS Wrocław) wywalczyła złoty medal w grze deblowej wygrywając z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy z 2008 roku (Sankt Petersburg) Xu Jie i Natalią Partyką. Duet Katarzyna Grzybowska/Marta Gołota (Hanover 96) został sklasyfikowany na pozycjach 5-8.

W grze mieszanej na miejscach 9-16 sklasyfikowano trzy deble, w których wystąpili zawodnicy związani z naszym regionem: Agata Pastor z Jakubem Perkiem (Opoka Trzebinia), Katarzyna Grzybowska z Piotrem Chmielem (AZS Rzeszów) i Marcin Czerniawski z Moniką Perzyna (Stella Gniezno).

W grze singlowej mężczyzn Marcin Czerniawski z I-ligowej Alfy Radzyń Podlaski został sklasyfikowany na pozycjach 17-31 a w deblu z Bartoszem Suchem (Pogoń Lębork) zajął lokatę 5-8.