Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

XXII Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

2010-05-04 09:32:59
W XXII Turnieju Szachowym z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o Puchar Prezydenta Miasta Siedlce rozegranym w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Siedlcach zwyciężył Kamil Plichta, uzyskując 7 pkt z 7 partii. Kamil jest wychowankiem siedleckiego Skoczka Siedlce. Obecnie reprezentuje barwy UKS MDK Otwock, gdzie gra na I szachownicy.

Okazały puchar w imieniu Prezydenta Miasta Siedlce wręczyli zwycięzcy Pan Adam Bobryk – wiceprzewodniczący Rady Miasta Siedlce i Pan Andrzej Brochocki - Prezes Klubu Szachowego Skoczek Siedlce.

Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Kurpiewski – z 6 pkt, a na trzecim, – Przemysław Musiatowicz  – 6 pkt – obaj ze Skoczka Siedlce. Kolejne miejsca z 5 pkt zajęli; Artur Suliborski z Mińska Mazowieckiego,  Artur Grzelak, Bogdan Olejarczyk, Jan Kamiński – wszyscy trzej z Warszawy oraz Zdzisław Stefanoff z Siedlec.

Klasyfikację szkół ponadgimnazjalnych wygrał Konrad Szczygieł z Krynki - uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie. Wśród uczniów gimnazjów najlepszy był Artur Suliborski z Gimnazjum Macierzy Szkolne w Mińsku Mazowieckim. Klasyfikację szkół podstawowych klas IV – VI wygrał Igor Litner  ze Szkoły Podstawowej  Nr 1 w Legionowie, klasyfikację klas I – III – Filip Piskorski ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Siedlcach.

Wyniki turnieju zostały zaliczone do cyklu turniejów Grand Prix Siedlec na rok 2010.  W turnieju rozegranym systemem szwajcarskim, wzięło udział 48 zawodników. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Pan Zbigniew Świderski z Siedlec – rocznik 1926, a najmłodszym urodzony w 2002 roku Łukasz Dmowski uczeń I klasy Szkoły Podstawowej Nr 5 w Siedlcach. Najwyższym rankingiem legitymował się Artur Grzelak z Warszawy – 2226 pkt. Turniej przebiegał w sportowej i jednocześnie uroczystej atmosferze. Otwarcie turnieju uświetnił swą obecnością Pan Jarosław Głowacki – Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce. Warto nadmienić, że szachowe rozgrywki w Siedlcach z racji Święta Konstytucji 3 Maja są organizowane i prowadzone przez Klub Szachowy Skoczek Siedlce nieprzerwanie od momentu przywrócenia święta przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w roku 1989. Sędzią głównym zawodów był Pan Stanisław Górecki - sędzia klasy państwowej.

Szczegółowe wyniki zawodów są dostępne na oficjalnej stronie programu sędziowskiego Chessarbiter Pro  www.chessarbiter.com w zakładce – Turnieje.