zobacz wszystkie

Sport

Turniej Grand Prix Lubelszczyzny w szachach

2010-03-29 07:45:53
Wczoraj, 28 marca, w Kąkolewnicy odbył się XI Turniej Grand Prix Lubelszczyzny w szachach o puchar Wójta Gminy Kąkolewnica. Do rozgrywek przystąpiło 73 zawodników z powiatu radzyńskiego i bialskiego a także m.in. z Dęblina, Lubartowa i Lublina.

W kategorii open zwyciężył oraz puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł otrzymał zawodnik klubu Drakon Lublin Paweł Stoma.

Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Agata Topolan z Lublina, która otrzymała puchar wójta gminy, dyplom i nagrodę pieniężną w wysokości 50 złotych.

W kategorii do lat 10-ciu  zwyciężyli Dominika Węgrzyniak z Międzyrzeca i Paweł Topolan z Lublina. W klasyfikacji końcowej do lat 14-tu pierwsze miejsce zdobyli Agata Topolan i Mateusz Szysz z Lublina. W kategorii do lat 18 na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z Leśniowic, Żaneta Zawiślak i Artur Kiełbasa.

- Ranga zawodów jest duża, zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem. W poprzednich latach udział brało w nich ponad 100 uczestników. W tym roku zgłosiło się nieco mniej chętnych, ale ponad 70 uczestników startujących w niedzielę, myślę, że można uznać to za duży osiągnięcie- stwierdził Zbigniew Pyda, prezes Lubelskiego Związku Szachowego.

Grand – Prix Lubelszczyzny w Kąkolewnicy odbyło się pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Nagrody rzeczowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim.