Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Sport

Skoczek Siedlce - jednak drugi!

2010-03-29 12:16:03
Zakończyły się tegoroczne zmagania Otwartej Ligi Mazowieckiej w szachach. W meczu finałowym rozegranym 28 marca w Siedlcach - drużyna Skoczka nie sprostała drużynie PUKS Makowiec przegrywając 0,5 - 3,5.


Wysoka przegrana nie oddaje jednak przebiegu meczu, który był bardzo zacięty i toczył się jedynie z niewielką przewagą drużyny gości. Niedysponowany tego dnia junior Tomek Sikorski dość szybko wpadł w gorszą pozycję i mimo wielu taktycznych zwrotów  musiał uznać wyższość Angeliki Mąkosy. Pewny remis zanotował lider drużyny Sławomir Kurpiewski z Marcinem Pomagalskim. Przemysław Musiatowicz grający czarnymi na drugiej szachownicy z Maurycym Pąśnikiem długo utrzymywał równą pozycję. Z kolei Paweł Mazur grając na trzeciej szachownicy z Konradem Skorżą, osiągnął przewagę dającą szansę na wygraną i remis całej drużyny w meczu. Niestety w czwartej godzinie gry dość pechowo, Przemek wykonał jedno niesolidne posunięcie i w wyniku ataku przeciwnika musiał złożyć broń. Nieszczęścia chodzą jednak parami i pod koniec kontroli czasu, Paweł niespodziewanie dopuścił do zwrotu taktycznego, w wyniku którego przegrał "wygraną" partię.

Niezależnie od wyniku finału, tegoroczny udział Skoczka Siedlce w Otwartej Lidze Mazowieckiej należy uznać za bardzo udany. Drugie miejsce wśród 18 drużyn, wywalczone przez drużynę z Siedlec na Mazowszu ma swoją wymowę, gdyż udział w lidze biorą także drużyny ze stolicy.

W meczu finałowym zabrakło po prostu szczęścia, gdyż umiejętności szachiści siedleccy mają coraz wyższe. Do drugiego miejsca drużyny doszły też dwa brązowe medale indywidualne, które wywalczyli Sławomir Kurpiewski - na pierwszej szachownicy i junior Tomasz Sikorski na 4 szachownicy.

Podkreślić należy, że na sukces drużyny siedleckiej ma też niebagatelny wpływ - pomoc ze strony władz miasta w ramach wsparcia finansowego realizowanych przez klub - zadań publicznych w formie organizacji szkolenia i współzawodnictwa. Systematycznie organizowane przez klub zajęcia szachowe i turnieje stwarzają możliwości nauki gry i podnoszenia poziomu sportowego zawodników, a tym samym rozwoju szachów w naszym subregionie.  Już dziś wychowankowie Skoczka Siedlce - m.in. junior Tomasz Sikorski, Paweł Mazur, czy też  Kamil Plichta, który zasilił UKS MDK Otwock, z powodzeniem radzą sobie w rozgrywkach ligowych, a także innych turniejach na terenie kraju.
 

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie