Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

II Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess’2010 (galeria)

2010-05-27 14:59:40
II Otwarty Turniej Szachowy Karo Chess’2010 przeszedł do historii. Druga edycja zmagań w WSFiZ przyciągnęła liczne grono miłośników królewskiej gry.
Ponad 40 zawodników pojawiło się 26 maja w budynku „C” Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, aby zmierzyć się przy szachownicy i zdobyć tytuł najlepszego zawodnika II edycji Karo Chess. Kilka godzin rywalizacji, stres, ale przede wszystkim możliwość realizowania swojej pasji i doskonała zabawa - tak najłatwiej można podsumować turniejowe zmagania.

Wszystkim, którzy uważają szachy za nudną i mało atrakcyjną grę, polecam obejrzenie turnieju na żywo, a przekonają się, że jest zupełnie inaczej. Karo Chess miał jeszcze jedną zaletę - wzięli w nim udział zarówno zawodnicy bardzo młodzi (uczęszczający do szkoły podstawowej) studenci, jak i nieco starsi, dla których szachy są miłym hobby na emeryturze. Jak się okazało, w czasie rozgrywek szachowych zawodników wspierają wierni kibice.Ale turniej to nie tylko świetna zabawa, to również sportowe zmagania mające na celu wyłonienie zwycięzców. Triumfatorem II Otwartego Turnieju Szachowego Karo Chess’2010 został, podobnie jak przed rokiem, Kamil Plichta reprezentujący UKS MDK Otwock. Drugie miejsce przypadło Sławomirowi Kurpiewskiemu ze Skoczka Siedlce, a na trzeciej pozycji uplasował się Adam Łukasik z Międzyrzeca Podlaskiego. Przyznano również nagrody i wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów, kobiet (najlepszą białogłową okazała się Anna Flazińska z NKJO Siedlce)  i najlepszego zawodnika miejscowego klubu, nagrodzono też najmłodszego uczestnika imprezy. Podobnie jak przed rokiem w turnieju wzięli udział reprezentanci wielu miast naszego regionu, m.in. Siedlec, Międzyrzeca Podlaskiego, Łochowa, Węgrowa, Radzynia Podl. i Konstantynowa. Organizatorzy i uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy, więc należy przypuszczać, iż nie jest to ostatnia wizyta szachistów na WSFiZ.

Tekst i foto Magdalena Szewczuk
[jk]

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie