Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kącik dla najmłodszych

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

2010-05-21 13:37:54
19 maja 2010 Gminną Bibliotekę Publiczną w Grębkowie odwiedził Wiesław Drabik - autor książek dla dzieci. Są to pełne humoru, wierszowane bajeczki, bardzo chętnie czytane przez dzieci. Najbardziej znane książki to: ,,Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków'', ,,Awantura na podwórku'', ,,Łakomczucha'', ,,Kocie łakocie'', ,,MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania'' i wiele innych.

Pisarz najpierw spotkał się z dziećmi w Filii bibliotecznej w Kopciach a potem odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczną gdzie czekali na gościa, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Grębkowa i Polkowa Sag.

Pan Drabik od razu zyskał sympatię dzieci. Obiecał, że najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymają od niego drobne upominki, a ten kto zbierze najwięcej bonusów otrzyma książkę z autografem. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie.

Autor z wielką swobodą i humorem opowiadał o swoich wierszach, jak one powstają, jak powstają jego książki, co go inspiruje.

Na zakończenie rozbawieni czytelnicy ustawili się w kolejce aby nabyć książkę i otrzymać autografy.

[jk]