Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Wyzwanie dla Michała Głogowskiego

2010-02-20 13:45:49

28. marca w hali "Torwar" w Warszawie w walce wieczoru gali K-1 World GP 2010 siedlczanin Michał Głogowski (na zdjęciu) zmierzy się z jednym z najsłynniejszych europejskich zawodników MMA i K-1 MAX z Litwy Remigijusem Morkeviciusem. Zawodnicy wstępnie zaakceptowali walkę.

Jeśli Michał pokona taką gwiazdę jak Morkevicius ma szansę na walki w Japonii.


 25-letni Michał Głogowski (Asami Team Fairtex, wcześniej TKKF Siedlce) jest bezsprzecznie najlepszym polskim zawodnikiem formuły K-1 MAX. Ma na koncie tytuły amatorskiego mistrza świata i Europy WAKO w Kick-boxingu. Był finalistą K-1 MAX Europe 2008 w Warszawie gdzie dotarł po ciężkich pojedynkach z czołówką zawodników Wschodniej Europy. W tym samym roku pokonał jedną z największych francuskich gwiazd Muay Thai i K-1 MAX Abdellaha Mabela. W 2009 roku Polak ponownie walczył na gali K-1 WGP 2009 in Poland, w Łodzi i pokonał Węgra Norberta Balogha przed czasem w 3 rundzie. W październiku Polak walczył w turnieju TK2 World Max 2009, gdzie wygrał pierwszą walkę przez nokaut a drugiej na pewno nie przegrał z Francuzem Jeremy Sportouchem, ale francuscy sędziowie orzekli wygraną swojego rodaka.
28-letni Remigijus Morkevicius (MMA Bushido) to jedna z najbardziej znanych postaci europejskiego MMA i K-1 MAX. W MMA posiada świetny rekord walk 16 wygranych i tylko pięciu porażek. Zwycięstwa te zdobyte głównie w Japonii gdzie jest jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci, walcząc tam od 2003 roku. W K-1 MAX walczył na największych i najbardziej prestiżowych imprezach K-1 MAX World GP m.in. przeciwko Masato - japońskiemu dwukrotnemu mistrzowi K-1 MAX WGP. Walcząc na japońskich ringach odniósł 5 zwycięstw i doznał 4 porażek. Ostatni występ i zarazem przegraną zanotował w 2008 roku w Nippon Budokan Hall z Brazylijczykiem Andre Didą. Był to powrót po wypadku samochodowym i bardzo ciężkim urazie kręgosłupa, który wykluczył go z walk MMA.
 
 
źródło: fightsport.pl

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie