Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Zgadywanki muzyczne na dobry początek dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Sport

Międzynarodowy Puchar Polski POLISH OPEN KICK BOXING

2010-04-27 08:43:35
8 kickbokserów z łukowskiej sekcji PTS ŁUKPLAST wzięło udział w dniach 24-25 kwietnia w Węgrowie w Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów i Seniorów „POLISH OPEN 2010 KICK BOXING”. Turniej miał szczególny charakter , gdyż organizator zawodów - klub „ Sfinks” Węgrów - obchodził właśnie jubileusz dwudziestolecia założenia sekcji kick boxing.

na zdjęciu: PTS ŁUKPLAST Łuków z trenerem Zenonem Pawlikowskim


Z tej okazji odbył się mecz full contact Polska - Ukraina. W rywalizacji sportowej w dwudniowych zmaganiach wystąpiło 8 kickbokserów z łukowskiej sekcji PTS ŁUKPLAST. Najlepiej wypadł występujący w kategorii do 42 kg Maciej Królik. Uczeń Gimnazjum Nr 3 w Łukowie triumfował w light contact, gdzie w finale zrewanżował się za ubiegłoroczny finał Pucharu Polski Urbańskiemu z klubu Zamek Kurzętnik, a w semi contact zdobył srebrny medal. Bardzo dobry występ odnotował Arkadiusz Furlepa, który wywalczył srebro w kategorii 57 kg . Dobrze wypadli też najciężsi łukowscy zawodnicy zdobywając medale srebrny i brązowy. W finale kategorii plus 69 kg Kamil Dąbrowski musiał uznać wyższość Słowaka Balinta, zaś w półfinale kategorii do 69 kg Michał Goławski przegrał z silnym jak tur Litwinem Korsakasem. Poprawnie walczył debiutujący w tym roku Rafał Adamowicz, który zdobył dwa brązowe medale. Na słowa uznania zasłużyła Katarzyna Karwowska, która ze względu na niską wagę ciała musiała walczyć z cięższymi rywalkami.


zdj. 1: pierwszy pod lewej Arkadiusz Furlepa
zdj. 2: Maciej Królik

 
Trener Zenon Pawlikowski
pozytywnie ocenił występ swoich zawodników: „ biorąc pod uwagę, że za miesiąc w Mistrzostwach Polski Kadetów nie będzie już startował rocznik 1994 (węgrowski turniej dopuszczał tych zawodników do rywalizacji z kadetami) to nasi kickbokserzy powinni wypaść tam jeszcze lepiej niż dotychczas”.

Oto szczegółowe wyniki:

Kadeci:

42 kg - Maciej Królik ur. 1996 ( złoto light, srebro sem)
47 kg- Rafał Adamowicz ur. 1996 ( brąz light, brąz semi)
55kg – Katarzyna Karwowska ur. 1995 ( brąz light)
57 kg- - Arkadiusz Furlepa ur. 1995 ( srebro light)
69 kg – Michał Goławski ur. 1995 ( brąz light)
plus 69 kg - Kamil Dąbrowski ur. 1994 (srebro light)

[EŁ]

Duchowy Prezent Świetego Mikołaja

Akcja podjęcia modlitwy i duchowej walki przez rodziców za swoje dzieci więcej

Uroczyste otwarcie zakładu produkcyjnego i siedziby firmy Valmont Polska

oraz 25-lecie istnienia firmy w Polsce, 20 listopada
zobacz wszystkie