Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

I liga RUGBY: zwycięstwo w końcówce

2010-05-24 12:11:36
POGOŃ po twardym meczu pokonała w Olsztynie WMPD 6:5. Oba zespoły przypłaciły to kontuzjami, oddającymi wagę tego spotkania. Wyrównany pojedynek drużyn z Siedlec i Olsztyna został rozstrzygnięty dopiero 2 minuty przed końcem spotkania. W pierwszej połowie stroną atakującą byli siedlczanie, ale ich jedyny dorobek to 3 punkty zdobyte w 13 minucie z rzutu karnego.
Na zdjęciu: Pogoń przed meczem w Olsztynie

W końcówce połowy po serii rzutów karnych WMPD weszło maulem na pole punktowe Pogoni i gospodarze objęli w 33 minucie prowadzenie 5:3. Po zmianie stron ponownie do ataku ruszyli gospodarze, jednak szczelna obrona Pogoni nie pozwoliła na przeniknięcie przeciwnika i zmianę rezultatu. W ostatnich 20 minutach na boisku dominowała Pogoń, w 62 i 68 minucie kopy na bramkę nie przyniosły rezultatu, dopiero w 78 minucie po serii rzutów karnych trener Grzegorz Pliszka zgłosił próbę kopu na bramkę. Kop Mariusza Łastowieckiego dał Pogoni prowadzenie 6:5, drużyna z Siedlec nie oddała prowadzenia do końca spotkania. Optymalną przewagę w meczu mieli siedlczanie, ale brak punktów w pierwszej połowie nie pozwolił przeciwnikowi na kilka ofensywnych akcji zakończonych daleko przed polem Pogoni.

23.05.2010 Olsztyn, I liga

WMPD PUDiZ Olsztyn - MKS Pogoń Siedlce 5:6 (5:3).

Punkty: WMPD- Piotr Silwanowicz 5 (T); Pogoń- Mariusz Łastowiecki 6 (2PG). Pogoń: Sebastian Mróz, Emil Purzycki, Paweł Krasuski (65 Andrzej Teodorczuk), Mariusz Łastowiecki, Bogusław Markowski (41 Kamil Niedźwiedź), Paweł Antoszczuk, Cezary Księżopolski, Grzegorz Muszyński - Jakub Czaplicki (69 Paweł Rzewuski) - Maciej Dzierżanowski - Daniel Szczepaniak, Norbert Kargol, Grzegorz Pliszka, Wojciech Romanowski - Bartek Nasiłowski. Rezerwa: Maciej Czaplicki, Tomasz Żurawski, Sebastian Krupa, Paweł Żelazowski. Trenerzy: Paweł Narojek i Grzegorz Pliszka.

Sędzia: Andrzej Pantoł.

Mecze z soboty, 22.05.2010

RKS Skra Warszawa - KS Budowlani Lublin 6:11 (6:0)
RC Kosmaz Koszalin - MKS Czarni Pruszcz Gdański 5:48 (0:26)

Powołani do reprezentacji

Rozpoczynają się przygotowania do kolejnych Mistrzostw Europy Juniorów. Pierwsza akcja naszych siedemnastolatków (rocznik 1993) odbędzie się we Francji, w dniach 29-30 maja zagrają w międzynarodowym turnieju Le Loire Rugby Nations 2010. Rywalizuje w nim 10 zespołów podzielonych na 3 grupy, Polska zagra w grupie A z Rhode, Isere Nord i Haute-Loire. Powołania do reprezentacji otrzymało aż czterech juniorów Pogoni Siedlce: Gerard Szupłak, Damian Czyżak, Maciej Panasiuk (rocznik 1994) i Mateusz Lament. Powołania na rezerwę dostali dwaj kolejni siedlczanie Patryk Mateusiak i Paweł Jaworski.

************************************************************************************************************

W najbliższą sobotę, 29 maja odbędzie się mecz I ligi rugby pomiędzy zespołami Pogoni Siedlce, a Skry Warszawa.

Początek spotkania o godzinie 15.00 na boisku przy ulicy Wojskowej 5.