Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Sport

Tenis ziemny: Sylwia Mikołajczuk w czołowej ósemce

2010-02-15 17:10:39

Z bardzo dobrej strony pokazała się w rozegranych w Bydgoszczy Halowych Mistrzostwach Polski seniorek w tenisie ziemnym 18-letnia Sylwia Mikołajczuk reprezentująca obecnie AZS Poznań (wychowanka UKS Dwójka Siedlce).

18-letnia Sylwia w grze singlowej dotarła do ¼ finału, gdzie musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki Joanny Sakowicz-Kosteckiej, przegrywając 2-6 2-6. W drodze do tego etapu rywalizacji Sylwia pokonała Kingę Kurczbuch 7-5 6-3 i wygrała z Natalią Kołat 6-2 6-4.

Siedlczanka brała także udział w turnieju deblowym. W parze z Natalią Kozel z SKT Szczecin również dotarła do ćwierćfinału. W pierwszej rundzie siedlecko-szczeciński debel wygrał z parą Małgorzata Kornek/Joanna Nalborska w stosunku 1-6 6-4 10-8, a już w samym ćwierćfinale uległ późniejszym zwyciężczyniom - parze Paula Kania/Magda Linette 0-6 0-6.

Sylwia Mikołajczuk w najbliższych dniach weźmie udział w Halowych Mistrzostwach Polski juniorek w Szczecinie, a na początku marca będzie rywalizowała w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie.


Konferencje Kół Naukowych UPH

17 maja i 20 maja Koła Naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych UPH organizują dwie interesujące konferencje więcej

V ogólnopolska Konferencja interdyscyplinarna WZI

20 maja Koło Naukowe Programistów GEEK wraz z Kołem Naukowym Studentów Matematyki GRAF przy UPH w Siedlcach organizują konferencję
zobacz wszystkie