Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Festiwal Kultury Harcerskiej Hufca ZHP Sokołów Podlaski

2010-05-15 07:05:09
13-14 maja Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim wypełnił się harcerską bracią i jej sympatykami. Po raz kolejny zorganizowany został Festiwal Kultury Harcerskiej Hufca ZHP Sokołów Podlaski.

- W ramach festiwalu odbyły się trzy przedsięwzięcia – Festiwal Teatrów, Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego „Chodzę Bezpiecznie” oraz Festiwal Piosenki Harcerskiej – powiedziała Radiu Podlasie Komendantka Sokołowskiego Domu Harcerza, hm. Bożenna Hardej.

Festiwal Teatrów oceniany był w trzech kategoriach:


Kategoria Nieprzetartego Szlaku
I miejsce zajęła Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Burzanie”,  działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Wirowie za spektakl „Przebudzenie”.

Kategoria Harcerska

I miejsce zajęła 33 Sokołowska Drużyna Harcerska „Wędrowne Sokoły”, działająca przy Sokołowskim Domu Harcerza, za przedstawienie humorystyczne „Beztalęcie”.

Kategoria Zuchowa

I miejsce zajęła 3 Gromada Zuchowa „Dzielne Plastusie”, za spektakl „Tańczące Krasnoludki”
II miejsce zajęła 4 Gromada Zuchowa „Leśna Rodzina”, za spektakl „Czerwone Kapturki”


Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego :


Kategoria klas I
I miejsce zajęła 13 Gromada Zuchowa „Mali Odkrywcy”, działająca przy Publicznym Przedszkolu nr 4 w Sokołowie Podlaskim

Kategoria klas II i III
I miejsce zajęły zuchy z 73 Gromady Zuchowej „Wesołe Smerfy”, działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim


Festiwal Piosenki Harcerskiej:

Kategoria Nieprzetartego Szlaku:
I miejsce wyśpiewali harcerze z 20 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Burzanie” , która działa w Domu Pomocy Społecznej w Wirowie.

Kategoria Zespołów Zuchowych:
I miejsce 13 Gromada Zuchowa „Mali Odkrywcy”, działająca przy Sokołowskim Domu Harcerza
II miejsce Gromady działające przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sokołowie Podlaskim, 73 Gromada Zuchowa „Wesołe Smerfy” oraz 75 Gromada Zuchowa „Wesołe Gumisie”

Kategoria Zespołów Harcerskich:

I miejsce zajął duet z 40 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie L., oraz zespół harcerski z 44 Drużyny im. Aleksandra Kamińskiego w Kosowie L.
II miejsce zajął zespół „Promyk” z 25 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki ze Szkoły Podstawowej w Łazowie

Kategoria Solo:
I miejsce – Paulina Głąbikowska  i Mateusz Ruda z 91 Sokołowskiej Drużyny Harcerskiej „Danijas” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego – Alka
II miejsce Dominika Marchel z 36 Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki w Zembrowie i Daria Mateusiak z Sokołowskiej Artystycznej Drużyny „Strumienie” z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Sokołowie Podlaskim.
III miejsce Jan Kalinowkski z 91 Drużyny Harcerskiej „Danijas”.

Występy podczas Festiwalu Piosenki oceniała komisja konkursowa w skład której wchodziły: Lucyna Woźnica, druhna Barbara Kozłowska i druhna Bożenna Hardej. Jury Festiwalu Teatrów: Danuta Zadrożna, druhna Marzena Skorupka oraz druhna Agnieszka Badura. Turniej o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego – druhna Barbara Żaboklicka i druhna Bożenna Hardej.

Festiwal odbył się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

KSkib/Sokołów Podlaski