Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

Wystawa malarstwa i ceramiki

2010-05-17 10:39:48
W sobotę, 15 maja, w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa i ceramiki artystycznej Joanny Niemirskiej i Witolda Ilinicza. Twórcy od kilku lat mieszkają i pracują w Mielniku nad Bugiem.


- Malarstwo Joasi charakteryzuje duża wrażliwość, swobodne pociągnięcia pędzla. Taki sposób malowania rzadko się spotyka, gdyż wymaga on prawdziwego daru. Ja zajmuję się malarstwem ceramicznym i olejnym. Oprócz tego zajmuje się ceramiką użytkową, realizuje swoje pomysły wyrobów ceramicznych do codziennego użytku, wykonanych techniką majoliki- powiedział Witold Ilnicz.

Joanna Niemirska znana jest jako malarka, ale także jako autorka wierszy.

- Moje obrazy to nie opublikowane w książkach wiersze przeniesione na płótno. Gdyby ktoś miał dużo cierpliwości to może przeczytać je z obrazu- wyjaśniła artystka.

Ekspozycję w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury można oglądać do końca maja. Szerszą relację z otwarcia wystawy przedstawimy Państwu w sobotnim programie Kultura na fali.


ABoI/Siemiatycze[jk]