Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

Wystawa „Nie lękajcie się młodości – Jan Paweł II i młodzi”

2010-04-26 12:56:13
Od połowy maja w kaplicy siedleckiego duszpasterstwa akademickiego przy ulicy Brzeskiej będzie można oglądać wystawę „Nie lękajcie się młodości – Jan Paweł II i młodzi”. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych wystaw, nie ograniczy się ona do najbardziej popularnych zdjęć z papieskich pielgrzymek. Wykorzystano w niej mało znane archiwalia krakowskiej kurii i Ruchu Światło-Życie, a także materiały z archiwum multimedialnego Jana Pawła II z Bielska Białej.

- Oprócz zdjęć, na wystawie będą przedstawione archiwalne materiały filmowe z lat 60 – ych. Będą animacje, teledyski z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Będzie także specjalny kącik komputerowy, gdzie będzie można  zapoznać się z życiorysem Jana Pawła II. Pojawią się także inne formy prezentacji pontyfikatu Ojca Świętego.

Powiedział Mariusz Woszczyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, współorganizatora wystawy.

Wystawa jest adresowana głównie do ludzi młodych, którzy nie mieli okazji poznać bliżej polskiego papieża, a mogliby się zainspirować jego przesłaniem. Otwarcie ekspozycji zaplanowano na piątek 14 maja na godzinę 17.00. Będzie ją można oglądać do 13 czerwca.

AB/Siedlce