Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Wystawa malarstwa Antoniego Wróblewskiego i Tomasza Nowaka (galeria)

2010-04-10 07:41:00
7 kwietnia  w Galerii Akademii Podlaskiej w Bibliotece Głównej AP na ul. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Antoniego Wróblewskiego i Tomasza Nowaka.

Antoni Wróblewski - "MONSTRANCJE POLNE"
"Przecież i ja ziemi tyle mam,
Ile jej stopa ma pokrywa,
Dopokąd idę!..."
"Pielgrzym" Cyprian Kamil Norwid /frag./

Siedlczanin studiował w Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach prof. Eugeniusza Markowskiego i prof. Stanisława Poznańskiego. Dyplom otrzymał w pracowni grafiki artystycznej prof. Haliny Chrostowskiej.


                    
Tomasz Nowak - "JEST JAK JEST"
 Doświadczanie, milczenie, reagowanie. Wyczucie swojego rytmu, wsłuchanie się w puls każdej chwili, godziny, dnia. Zawsze jest jakiś kontekst. Mieszczę się w nim, bądź nie…
    W doświadczaniu SIEBIE ważne jest doświadczanie czasu – teraz, wczoraj, jutro. Wstaję, idę, spotykam, potykam się. Obrazy wracają, wracają pytania.

Tomasz Nowak
jest absolwentem Wydziału Pedagogicznego Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach (dyplom w 1989 roku). Zajmuje się malarstwem. Swoje prace prezentował na ponad 25 wystawach indywidualnych i 40 zbiorowych. Twórczość plastyczną łączy z pracą dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Zakładzie Plastyki Akademii Podlaskiej w Siedlcach. W 2007 roku zainicjował działalność Galerii Akademii Podlaskiej, której jest opiekunem.

Jarosław Kurzawa