Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

2010-04-30 11:08:06
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach gościła pisarkę dziecięcą, Wiolettę Piasecką, autorkę ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii (Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej), czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych.

Spotkanie, realizowane w ramach programu „Okno na świat” z LGD oraz „Biblioteka Animatorem działań kulturalnych” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wzbudziło niemały entuzjazm wśród najmłodszych uczniów Zespołu Oświatowego w Mordach. Było dużo radości, śmiechu, niespodzianek, opowiastek, zgadywanek, konkursów i ... wróżb. Wszystko to za sprawą czarodziejskiego pierścienia i szklanej kuli, będących w posiadaniu ich właścicielki – dobrej wróżki Wioletty Piaseckiej, która może się poszczycić niezwykłym darem wyczarowywania bajek.


W momencie, w którym wkroczyła ona do sali, szerokim echem rozległy się zachwyty zaskoczonych pierwszo- i drugoklasistów. Niebywała otwartość i radosne usposobienie pani Wioletty udzieliły się nie tylko uczniom, ale również ich opiekunom. Widać było, że pisarka potrafi z dziećmi rozmawiać i żartować, a co najważniejsze – zaciekawić je. Ochoczo słuchała spostrzeżeń dzieci na tematy związane z pracą twórczą i nie tylko. Sama z chęcią odpowiadała na zadawane przez nie pytania.

Dzieci, w nagrodę za aktywne uczestnictwo w spotkaniu, ze szklanej kuli mogły wywróżyć sobie szczęśliwą przyszłość.

Na spotkaniu z pisarką nie mogło zabraknąć bajek. Jedna z nich została opowiedziana w niecodzienny sposób, a to za sprawą wykonanych przez panią Wiolettę Piasecką kukiełek.

Potem przyszedł czas na łamańce językowe, z którymi dzieci poradziły sobie niemalże doskonale. Ci, którym nie udało się wywróżyć losu ze szklanej kuli, wypowiadali swoje życzenia, dotykając magicznego pierścienia.

Na koniec tego udanego spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy wróżki i pisarki – Wioletty Piaseckiej.