Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Siedlce: Sztukanoc na Dobranoc (galeria)

2010-05-15 12:22:00
14 maja, w piątkową noc na Placu Sikorskiego odbył się malarsko-rzeźbiarsko-fotograficzny wernisaż prac siedleckich artystów, zorganizowany przez nieformalną grupę Ławeczka.

Pierwszą wspólną realizacją „Ławeczki” była akcja pod hasłem „SZTUKANOC”,  zainicjowana  przy wydatnej pomocy Pana Mariusza Woszczyńskiego - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach. Ideą wymienionego przedsięwzięcia było zaprezentowanie różnych form wypowiedzi plastycznej w noc z 14 na 15 maja 2010 roku. Miejscem prezentacji był Plac Gen. W. Sikorskiego w Siedlcach. Koncepcja tej grupy artystycznej zakładała stworzenie Galerii Jednej Nocy - galerii , która mieściła się w naczepach do przewożenia towarów, ustawionych w centrum miasta. W takiej przestrzeni artyści zaprezentowali własną twórczość i swoje widzenie świata. Co więcej, nawiązali również dialog z odbiorcami.
   
Otwarta formuła „Ławeczki” zakładała uruchomienie nieskończonej skali  możliwości, jaką niesie ze sobą działanie w przestrzeni publicznej. Akcja miała na celu uwrażliwianie odbiorców na sztukę i jej przesłanie.

5 wystawowych naczep stanęło w samym centrum miasta, na Placu Sikorskiego, w piątek, 14 maja. Oficjalnego otwarcia dokonano o godzinie 20.00. Urządzone w nich galerie były czynne do północy.

Na „Dobranoc” prace pokazali: Paweł Borkowski, Iwona Miłobędzka, Tomasz Nowak, Michał Pikula, Aleksandra Rykała, Krzysztof Sójka, Marcin Sutryk, Maciej Tołwiński, Piotr Tołwiński.

fot. J.Kurzawa