Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Z regionu

Siedlce: III Jarmark Świętego Stanisława (galerie)

2010-05-08 10:25:00
7 maja w Siedlcach rozpoczął się III Siedlecki Jarmark Św. Stanisława - impreza o charakterze targowo-wystawienniczym, wychodząca naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nie eksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie. Jarmark odbywa się  7 i 8 maja na Placu Sikorskiego i przyległych ulicach.Jest to nowatorski sposób prezentacji ginących zawodów rzemieślniczych, szansa do szerokiej promocji regionalnych produktów i tradycyjnych dla regionu potraw. Organizatorzy chcą aby Jarmark zjednoczył jeszcze bardziej mieszkańców miasta Siedlce i przyległych miejscowości, stwarzając okazję do dzielenia się bogactwem tradycji i kultury a także zdecydowanie wzmocni walory turystyczne regionu.

fot. J.Kurzawa
                 
Wydarzenie to nawiązuje w swej formie i treści do średniowiecznych jarmarków kupieckich organizowanych w miastach, najczęściej z okazji większych świąt kościelnych, głównie patronalnych. 

Kalendarz wydarzeń obejmuje festyny i koncerty. W tym roku po raz pierwszy Jarmarkowi towarzyszyły 7 maja Targi Edukacyjne siedleckich placówek oświatowych oraz 8 maja - III Siedleckie Dni Recyklingu.

tekst i foto: Jarosław Kurzawa