Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

Regionalny Przegląd Amatorskich Zespołów Tanecznych

2010-04-26 12:09:16
Ponad 80 zespołów z 8 powiatów wzięło udział w Regionalnym Przeglądzie Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach. Impreza organizowana jest od 11 lat. Przed zgromadzoną licznie publicznością prezentowały się zespoły tańca ludowego, formacje tańca nowoczesnego oraz inne formacje taneczne np. soliści, duet czy taniec towarzyski. Jury wysoko oceniło tegorocznych wykonawców.


-Widać, że dzieci są bardzo mocno zaangażowane w to co robią. Miłość do tańca aż od nich promienieje – powiedziała Małgorzata Klimaszewska, instruktor tańca.

- Bardzo się cieszę, że tak dużo dzieci tańczy, zwłaszcza chłopców. Poziom był bardzo zróżnicowany, od bardzo wysokiego do średniego. Myślę, że to bardzo dobrze, że młodzi tancerze biorą udział w takich turniejach, przeglądach. Mogą bowiem nauczyć się od innych techniki zachowania się na scenie – powiedziała Małgorzata Ciucha.

Uczestnicy turnieju podkreślali wielokrotnie, że taniec to dobra forma spędzania wolnego czasu.
Jury w poszczególnych kategoriach przyznało kilkanaście miejsc pierwszych, drugich i trzeci które nagrodzone były pucharami, dyplomami i nagrodami.

MJa/Siedlce