Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Plener rzeźbiarski w Reymontówce

2010-05-07 15:20:00
8 artystów rzeźbiarzy z naszego regionu i nie tylko, bierze udział w Plenerze Rzeźbiarskim, który trwa w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach.

W tym roku, jak zaznaczył Marek Błaszczyk dyrektor Reymontówki, dużo wydarzeń kulturalnych jest poświęconych postaci Fryderyka Chopina. Tegoroczny plener rzeźbiarski nie jest tutaj wyjątkiem, chociaż tematyka jest szersza.

-Celem głównym tego pleneru jest wyrzeźbienie postaci Fryderyka Chopina, który będzie siedział w parku przed Reymontówką. Będzie można się z nim sfotografować. Rzeźba jest już bowiem rozpoznawalna. Pozostało jeszcze kilka dni pracy. Myślę, że efekt będzie bardzo dobry. Oprócz tego artyści rzeźbią rzeźby, które wykonują na co dzień w swoich domach: anioły, postaci szlacheckie. Ośrodek rzeźb ludowych, które tutaj tworzymy w Reymontówce powiększy się o kilka następnych eksponatów.

Rzeźby będzie można podziwiać podczas majówki, organizowanej tradycyjnie w Reymontówce. W tym roku zaplanowano ją na 16 - tego maja.

-Podczas tegorocznej Majówki wystąpią zespoły folklorystyczne z terenu powiatu siedleckiego, Siedlec oraz Polski wschodniej. Gwiazdą tegorocznej Majówki –co podkreśla dyrektor Reymontówki Marek Błaszczyk- będzie Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Wystąpi on z półtoragodzinnym koncertem. Jest to jeden z najlepszych polskich zespołów folklorystycznych. W Reymontówce występowało już Mazowsze, Śląsk.
____________________________________________________________________________________

Plener rzeźbiarski w Reymontówce jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i stowarzyszenie Centrum Edukacyjne z siedzibą w Siedlcach.

MJa/Siedlce