Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Kultura

Pamiątki rugby w Muzeum Regionalnym

2010-04-09 15:18:32
W najbliższą niedzielę, 11 kwietnia o godzinie 11:00 w siedleckim Muzeum Regionalnym odbędzie się Spotkanie Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów poświęcone pamiątkom rugby.
Temat spotkania to "Kolekcja trofeów i pamiątek związanych z dyscypliną rugby", prelekcję wygłosi i na pytania odpowie Jacek Wierzbicki.

W Muzeum zostaną zaprezentowane najciekawsze okazy pochodzące ze zbiorów prywatnych prelegenta, pokaz będzie przekrojowy przez wszystkie rodzaje rugbowych pamiątek.

Zobaczyć będzie można pamiątki z meczów międzypaństwowych, proporce, znaczki pocztowe i koperty FDC, znaczki metalowe, książki encyklopedyczne, przedmioty codziennego użytku, breloczki, krawaty, koszulki meczowe, programy meczowe, wycinki prasowe, dokumenty, magazyny polskie i zagraniczne, maskotki, pamiątki siedleckich klubów, trofea okolicznościowe i piłki.

Niedziela  godz. 11.00  Muzeum Regionalne w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 1.

Jacek Wierzbicki