Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

,,Majówka w Reymontówce”

2010-05-17 10:39:43
W strugach deszczu odbyła się w niedzielę 16 maja ,,Majówka w Reymontówce”. Jej głównym punktem był koncert Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Podsumowano również 12-ty plener rzeźbiarski, którego tematyka nawiązywała do roku szopenowskiego. Rzeźbiono również postacie szlacheckie.

Marek Błaszczyk dyrektor Domu Pracy Twórczej w Chlewiskach powiedział Radiu Podlasie, że rzeźby w ,,Reymontówce” zostaną.

- Z rzeźb utworzona zostanie galeria, która w ramach zagrody rzeźbiarskiej będzie pokazywana na stałe w Reymontówce. Co do obrazów chcemy wybrać 50 najlepszych, które są w dyspozycji Reymontówki i przygotować wystawę, z którą jeszcze w tym roku pojechalibyśmy do Niemiec, Francji i Słowacji - wyjaśnił Marek Błaszczyk.
 
Ośmiu twórców uczestniczących w tegorocznym plenerze otrzymało od starosty siedleckiego pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne. W ,,Reymontówce” wystąpiły też zespoły seniorów z powiatu siedleckiego.

AI/Siedlce