Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Z regionu

III Festiwal Smaku „Rajska Jabłoń”

2010-05-29 08:34:00
,,Rajska jabłoń” taki tytuł nosi impreza, która odbędzie się w niedzielę 30 maja w Kisielanach-Żmichach w gminie Mokobody. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Kisielany - Żmichy ,,Zielony Gaj". Organizatorzy chcą promować wieś Kisielany-Żmichy, która przed wojną była znaną miejscowością letniskową.

Tegoroczną ,, Rajska jabłoń” poprzedzą w piątek i sobotę warsztaty malarskie dla dzieci. , które poprowadzi Magda Raczko-Pietraszek absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie W niedzielę o 14.00 w centrum Kisielan rozpocznie się festyn. Gościem honorowym spotkania będzie Pan Stefan Todorski autor wierszy lirycznych oraz książek dla dzieci.

Podczas niedzielnej imprezy przeprowadzony zostanie konkurs dla dzieci, nagrodzone najlepsze prace wykonane podczas warsztatów malarskich i wybrana najsmaczniejsza potrawa z jabłek, wystąpią również lokalne zespoły artystyczne, orkiestra Dęta z Kałuszyna oraz solistka Iza Filipek. Widzowie obejrzą tez zdjęcia wykonane w Kisielanach – Żmichach podczas ubiegłorocznego pleneru fotograficznego. Katolickie Radio Podlasie jest patronem medialnym ,,Rajskiej jabłoni”. Więcej o imprezie na stronie www.zielonygaj.org.pl

Organizatorzy czekają na zgłoszenia osób, które chcą wziąć udział w konkursie kulinarnym (ilość bez ograniczeń) oraz na zgłoszenia dzieci chętnych do udziału w warsztatach malarskich (ilość ograniczona) - szczegóły pod numerem 517510544. 

Program
14.00 – program dla dzieci z udziałem Pana Stefana Todorskiego (autora wielu książek dla dzieci)
14.30 – występ grupy muzycznej Mokobody Dla Lwów
15.30 – występ zespołu tanecznego Retro
16.00 – występ zespołu muzycznego Orkiestra Dęta im. Jana Pawła II z Kałuszyna
16.40 – ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród
17.30 – występ grupy muzycznej
18.00 - recital Izy Filipek (poetka, piosenkarka)
19.00 – prezentacja poplenerowa
20.00 - dyskoteka przy ognisku


Dodatkowo:
konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z jabłek
konkursy i atrakcje dla dzieci

patronat medialny: Katolickie Radia Podlasie