Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

I Siedlecka Aukcja Sztuki (galeria)

2010-04-28 08:24:00
I Siedlecka Aukcja Sztuki odbyła się we wtorek 27 kwietnia w Cafe Brama.
Na aukcji były wystawione prace siedleckich artystów i studentów Akademii Podlaskiej oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sokołowie Podlaskim.

Pierwsze tego typu wydarzenie w Siedlcach zgromadziło nieliczne grono odbiorców, aczkolwiek można zaliczyć je do udanych. Przemawia za tym fakt, iż na aukcję zgłoszono 31 prac, z czego pięć zostało sprzedanych za łączną kwotę1 800 zł. Aukcję poprowadziła pani Bożena Stępnik-Świątek z udziałem prezeski stowarzyszenia tutajteraz – Agnieszki Janiszewskiej.

Nabywcami obrazów są: Marcin Goś (Ekstaza Anety Kocak), Małgorzata Stachal (Portret Sławomira Kotasiaka), Bożena Stępnik-Świątek (Akt z kapeluszem fioletowo-czarnym Magdaleny Mendyk), Jolanta Romańczuk (Akt na żółtym tle Magdaleny Mendyk, Zachód słońca Anety Kocak).


Część obrazów w ramach aukcji zostało wystawionych przez Warsztat Terapii Zajęciowej i dochód z nich został przekazany na cele charytatywne.
Pozostałe obrazy są sprzedawane komercyjnie.


Organizatorem aukcji było stowarzyszenie tutajteraz.
Najwyższa kwota za obraz wyniosła 1010 zł.

Jarosław Kurzawa