Na antenie

POPOŁUDNIK PON. CZW. PT.

Proponujemy ciekawą książkę. W czwartki i piątki można usłyszeć przepisy na różne potrawy w audycji "Jadłodajnia", audycję "Prosto z lasu", Kwadrans z Ministrem Rolnictwa, Radiową Kronikę Województwa Podlaskiego i przegląd Echa Katolickiego. Zaprasza Ewa Pasternak.
zobacz wszystkie

Kultura

Film ,,Serafina” w cyklu OCZAMI KOBIET

2010-05-25 08:41:06
Film ,,Serafina” w reżyserii Martina Provosta zobaczą widzowie w środę 26 maja w cyklu ,,Oczami kobiet”, w siedleckim multipleksie.

Jest to historia niezwykłej kobiety, która podobnie jak polski Nikifor, stała się gwiazdą sztuki.

-Przeniesiemy się do Prowansji, gdzie tworzyła Serafina. Niewiele kobiet w historii światowego malarstwa ma tak ogromne zasługi jak ona. Odkrył ją Wilhelm Uhde – ten sam, który odkrył Picassa. Serafina maluje obrazy bliskie dokonaniom dziecka. Ten ogromny świat, taka ogromna wrażliwość na piękno tego świata cały czas się przewija. Kobieta, która pochodzi z najniższej warstwy społecznej prowadziła bardzo cnotliwe i ubogie życie - powiedziała Agnieszka Pasztor prowadząca spotkania ,,Oczami kobiet”.

Projekcja  filmu ,,Serafina” w Novym Kinie w Siedlcach rozpocznie się o 19.00. Katolickie Radio Podlasie jest patronem medialnym cyklu ,,Oczami kobiet”.

AI/Siedlce [ja]