Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

„21:37 czyli Santo Subito” (foto)

2010-04-24 12:24:40
Wieczór promocyjny tomiku poezji dziecięcej poświęconej Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II odbył się w piątek 23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Mokobodach. Prawie 100 - stronicowy tomik poezji został zapełniony wierszami dzieci i młodzieży z terenu powiatu siedleckiego. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia była Hanna Dębska nauczycielka ze szkoły w Mokobodach.

     
         
-Cieszę się, że mój pomysł przypadł do gustu i został tak ciepło przyjęty. Zainteresowało się nim bowiem tak wiele dzieci. Otrzymaliśmy blisko 300 wierszy. Trzeba pamiętać, że autorami tych wierszy są uczniowie ze Szkoły Podstawowej a nie z Gimnazjum czy Liceum. Myślę, że właśnie dlatego słowa zawarte w wierszach płyną z głębi serca.

Tomik poezji został zatytułowany „21:37 czyli Santo Subito” i znajduje się już w bibliotece watykańskiej a także u ks. abpa Stanisława Dziwisza.

-W przeciągu kilku dni otrzymałam odpowiedzi zwrotne z Watykanu od papieża Benedykta XVI. Miałam ogromne wątpliwości, czy powinnam pisać do Ojca Świętego. 

Organizatorzy myślą już nad powstaniem drugiego tomiku wierszy. Swoją pomoc zapewniła już wójt gminy Mokobody - Iwona Księżopolska.

-Uważam, że wsparcie finansowe jest bardzo ważne, jednak od wsparcia finansowego nic się nie zaczyna. Najważniejszy jest pomysł.

Tomik wierszy w najbliższym czasie znajdzie się także w bibliotekach w naszym regionie.

MJa/Siedlce