Na antenie

DZIEŃ DOBRY PODLASIE

Najszybsze informacje, relacje, komentarze. Mówimy o sprawach, którymi żyje region, o ludziach którzy są nam bliscy o miejscach, które znamy, o wydarzeniach, którymi żyjemy - zaprasza Marcin Jabłkowski.
zobacz wszystkie

Kultura

20 Prezentacje Tradycji Wielkanocnych

2010-03-26 11:16:00
20 Prezentacje Tradycji Wielkanocnych odbędą się w sobotę 27 marca w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. O Wielkim Poście, Wielkim Tygodniu i Wielkanocy na dawnej wsi opowiadać będą zespoły ludowe z Woli Koryckiej Górnej, Karcz i Rudzienka. Etnograf Wanda Księżopolska, powiedziała Radiu Podlasie, że występom towarzyszył będzie kiermasz wielkanocny.

-Będziemy mogli kupić wspaniałe wyroby regionalne. Dzięki mecenatowi siedleckiego MODR – u, świetnie rozwija się, upowszechnia i uwydatnia kuchnia regionalna. Rejestrowane są już bowiem regionalne potrawy. Pojawiają się także zarejestrowani producenci. Będziemy gościć osobę, która będzie sprzedawała wspaniały chleb. Będą sery, wędliny, ciasta a także pisanki, palemki i inne ozdoby, którymi można by wzbogacić swoje zasoby świąteczne i domowe.

Zespołom ludowym i widzom przygrywać będzie kapela Stefana Nowaczka z Podłęża, zaś na koniec zaplanowano degustację świątecznych potraw przygotowanych przez zespoły.

Kiermasz rozpocznie się o 11.00. Natomiast prezentacje zespołów odbędą się godzinę później. Z okazji dwudziestych Prezentacji Tradycji Wielkanocnych przygotowano jubileuszowy folder.

AI/Siedlce