Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Kultura

20 Prezentacje Tradycji Wielkanocnych

2010-03-26 11:16:00
20 Prezentacje Tradycji Wielkanocnych odbędą się w sobotę 27 marca w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. O Wielkim Poście, Wielkim Tygodniu i Wielkanocy na dawnej wsi opowiadać będą zespoły ludowe z Woli Koryckiej Górnej, Karcz i Rudzienka. Etnograf Wanda Księżopolska, powiedziała Radiu Podlasie, że występom towarzyszył będzie kiermasz wielkanocny.

-Będziemy mogli kupić wspaniałe wyroby regionalne. Dzięki mecenatowi siedleckiego MODR – u, świetnie rozwija się, upowszechnia i uwydatnia kuchnia regionalna. Rejestrowane są już bowiem regionalne potrawy. Pojawiają się także zarejestrowani producenci. Będziemy gościć osobę, która będzie sprzedawała wspaniały chleb. Będą sery, wędliny, ciasta a także pisanki, palemki i inne ozdoby, którymi można by wzbogacić swoje zasoby świąteczne i domowe.

Zespołom ludowym i widzom przygrywać będzie kapela Stefana Nowaczka z Podłęża, zaś na koniec zaplanowano degustację świątecznych potraw przygotowanych przez zespoły.

Kiermasz rozpocznie się o 11.00. Natomiast prezentacje zespołów odbędą się godzinę później. Z okazji dwudziestych Prezentacji Tradycji Wielkanocnych przygotowano jubileuszowy folder.

AI/Siedlce


Festiwal Nauki i Sztuki

XXI edycja w dniach 17-20 w Siedlcach będzie można nasycić głód wiedzy i potrzebę obcowania ze sztuką więcej

Zatrudnienie socjalne jako elememnt inkluzji społecznej

Konferencja 15 października w Siedlcach odbędzie się konferencja na temat zatrudnienia socjalnego więcej
zobacz wszystkie