Na antenie

PRZYSTANEK PODLASIE PON. WT. ŚR.

Wiadomości, relacje i pierwsze komentarze do najciekawszych wydarzeń. Od wielkiej polityki po codzienne życie, a do tego "Muzyczna Dogrywka" po 18.00 i regionalna prognoza pogody na następne dni. Zaprasza Agnieszka Osmólska-Ilczuk.
zobacz wszystkie

Kultura

11 Regionalny Przegląd Zespołów Tanecznych

2010-04-23 14:10:49
Dziś zakończyła się pierwsza część 11 Regionalnego Przeglądu Amatorskich Zespołów Tanecznych w Borkach Wyrkach. Po przesłuchaniu zespołów z 13 przedszkoli jury wybrało zwycięzców w kategoriach: taniec ludowy, taniec innych narodów, taniec nowoczesny i show.

- W kategorii taniec ludowy zwyciężyły ex aequo przedszkole nr 22 w Siedlcach, za taniec „zabawy ludowe” oraz zespół Kubusie z Niepublicznego Przedszkola Kubusia Puchatka w Siedlcach za taniec „lubelskie zabawy dziecięce”. W kategorii taniec innych narodów  triumfowały ponownie przedszkole nr 22 z Siedlec za taniec hiszpański  i  Niepublicznego Przedszkola Kubusia Puchatka w Siedlcach za taniec szkocki. W kategorii taniec nowoczesny 1-sze miejsce przypadło przedszkolu nr 15, a w kategorii show przedszkolu w Zbuczynie za taniec „Koty”- powiedział Radiu Podlasie Tadeusz Marchel, dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Borkach Wyrkach, organizator przeglądu.

Obecnie na scenie prezentują się szkoły podstawowe. Jutro, 24 kwietnia, natomiast zatańczą gimnazjaliści.

LB/Siedlce

Siedleckie Targi Miodów

15 września w Siedlcach odbędą się Targi Miodów więcej

Dokopiny Ziemniaka

15 września w Przesmykach odbędzie się świeto plonów ziemniaczanych więcej
zobacz wszystkie