Na antenie

POPOŁUDNIK WT. ŚR.

Proponujemy ciekawą książkę, a zaproszeni przez nas fachowcy udzielają porad z wielu dziedzin. Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Sport

Ósemka wygrywa po raz drugi!

2010-02-14 14:15:00

Ósemka Siedlce wygrywa drugi mecz w konfrontacji z Czarnymi Radom. Dzisiaj, podobnie jak w sobotę, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

W drugiej parze półfinałowej Pekpol także po raz drugi ograł Asa Volley Białołęka.

Kolejne spotkania za 2 tygodnie (27-28. lutego).

Fot. M. Szewczuk


SIATKÓWKA


II liga gr. 3

O miejsca 1-4 (mecz nr 2: 2:0 dla Ósemki):

Ósemka Siedlce - Czarni Radom 3:1 (27:25, 25:21, 23:25, 25:22)
Ósemka: Milewski, Krzaczek, Kuczko, Hachuła, Łęgowski, Jesień, Kołodziej (libero) oraz Małek, Bieliński, Borkowski

Dzisiejsze starcie przyniosło nie mniej emocji niż pierwszy pojedynek. Początek meczu należał do gości, którzy grali bardzo pewnie i wykorzystywali błędy Ósemki. Objęli prowadzenie 5:2, następnie 12:9. Gospodarze z czasem zaczęli łapać wiatr w żagle. Wyrównali na 13:13 i zdołali uzyskać 3-punktową przewagę. Radomianie nie zrazili się tym i postawili się siedlczanom. Zażarta końcówka tego seta sprawiła, że raz jedni raz drudzy byli bliżej zwycięstwa. Ostatecznie Ósemka triumfowała 27:25.

Druga partia przebiegała pod dyktando miejscowych. Ich dominacja była nie do podważenia. Prowadzili przez większą część seta i zasłużenie zwyciężyli go 25:21.

Kolejna odsłona meczu pokazała, że radomianie nie zrezygnowali z osiągnięcia korzystnego rezultatu. Wielokrotnie na tablicy widniał rezultat remisowy. Siedlczanom trudniej niż w poprzednich setach było wypracować komfortową przewagę. W decydującym momencie Czarni okazali się minimalnie lepsi, dzięki czemu wygrali na przewagi, 25:23.

Czwarta partia z lekkim wskazaniem na gości. Było 3:6, 10:12 i 16:18. W tym momencie 3 kolejne punkty zdobyła Ósemka i zrobiło się 19:18. Niesiona dopingiem żywiołowo reagujących kibiców nie dopuściła już do głosu radomskich siatkarzy i zwyciężyła do 22.

Każdy z zawodników siedleckiej drużyny zasłużył na miano bohatera. W ważnych chwilach nasi siatkarze potrafili się wzajemnie zmotywować i wziąć na swoje barki ciężar odpowiedzialności za każdą akcję.


Oto co powiedział po meczu trener Ósemki, Maciej Nowak: - Obawiałem się tego spotkania. Wiedziałem, że będzie trudniejsze i nie pomyliłem się. Dziękuję chłopakom za walkę w obydwu meczach. Szykujemy się za dwa tygodnie do Radomia. Miejmy nadzieję, że kilku zawodników, którzy narzekają na urazy, zdoła się wyleczyć ( Krzaczek, Milewski, Kołodziej, Jesień - przyp. red.).

W rywalizacji do 3 zwycięstw siedlczanie prowadzą z Czarnymi 2:0. Za dwa tygodnie (27. lutego) w Radomiu, trzecie spotkanie pomiędzy obiema drużynami. Ewentualny czwarty mecz odbyłby się 28. lutego. Gdyby zaistniała potrzeba rozegrania piątego spotkania, wówczas miałoby ono miejsce ponownie w Siedlcach.


Pekpol Ostrołęka - AS Volley Białołęka 3:1 (30:32, 25:21, 25:17, 25:21) (w rywalizacji do 3 zwycięstw 2:0 dla Pekpolu)


O miejsca 7-10 (do 3 zwycięstw):

Mecze niedzielne:
AZS UW Warszawa - Armat Kozienice 2:3 (w rywalizacji do 3 zwycięstw 1:1)
Legia Warszawa - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (w rywalizacji do 3 zwycięstw 1:1)


       

Międzynarodoe Zawody Karate Kyoudokyoukushin

9 listopada w Siedlcach będzie można obejrzeć zmagania karateków więcej
zobacz wszystkie